+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2012


W miesiącu lutym papież prosi nas o modlitwę w intencji: „ Aby wszyscy ludzie mieli pełny dostęp do wody i do zasobów potrzebnych do życia codziennego”. W tej intencji członkowie Żywego Różańca odmówią różaniec wspólnotowy w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W czwartek przypada wielkie Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej - na Msze Św., które będą odprawione o godz. 10.00 oraz o godz. 16.00 przynieśmy duże świece, które zostaną poświęcone. W piątek będziemy wspominać w liturgii św. Błażeja - biskupa i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym, podczas Mszy Św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.

W I-szy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nas wszystkich. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a od godz. 15.30 będzie specjalna okazja do spowiedzi świętej. Szczególnie zapraszam dzieci z klas III, które w minionym roku przyjęły I-szą Komunię Św.

W przyszłą niedzielę, panie z naszego CARITASU będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

Zakończył się okres kolęd. Z tej okazji chciałbym serdecznie podziękować za okazaną życzliwość. Dziękuję za serdeczną atmosferę w domach, za dzielenie się swoimi różnymi troskami i radościami. Dziękuję kierowcom, którzy wozili mnie po różnych trasach kolędowych; dziękuję rodzinom, które podjęły proboszcza i ministrantów poczęstunkiem, a także za składane przy tej okazji ofiary. W sumie miałem okazję wstąpić do 319 miejsc, w których mieszkały 402 rodziny. Nie przyjęto kolędy w 31 miejscach w naszej parafii (rok wcześniej w 29 miejscach - większość tej grupy stanowili mężczyźni zaniedbani, żyjący samotnie i borykający się z problemami alkoholowymi – chociaż szkoda, że nie chcieli skorzystać z porady kapłana, co do polepszenia swojego życia). Są w naszej parafii 44 pary żyjące w związkach niesakramentalnych (rok wcześniej 36), w tym 19 nie mających trwałej przeszkody, które mogłyby wziąć ślub kościelny, ale w mało odpowiedzialny sposób podchodzą do wypełniania swoich życiowych zadań – tych 88 osób ma przeszkody kanoniczne, aby przystępować do sakramentów spowiedzi i Komunii Św. Rodziny tych osób powinny bardziej zdecydowanie nakłaniać takie osoby do dojrzałej, chrześcijańskiej postawy. Po podliczeniu kolędowym wszystkich mieszkańców okazało się, że liczba członków naszej wspólnoty parafialnej wynosi obecnie 1255 osób (w ciągu roku liczba spadła więc o 17 osób). Spora grupa osób rzadko korzysta z praktyk kościelnych, choć podczas kolędy obiecali wzmożyć częstotliwość swojego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. Okazało się także, że z naszej parafii 64 osoby obecnie przebywają lub czasowo wyjeżdżają do pracy za granicą (rok wcześniej takich osób było 58).

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby zarezerwować sobie miejsca siedzące w ławkach poproszę o zgłoszenie się do biura parafialnego.

W pierwszej połowie lutego odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze cele parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną. Po kontroli Sanepidu ze Starogardu Gdańskiego okazało się, że musi zostać przebudowana nasza kostnica na cmentarzu, gdzie też powinny znaleźć się oddzielne pomieszczenia na chorągwie, przyrządy do sprzątania oraz toaletę. W związku z tym, po ustaleniach z radnymi parafialnymi, zaplanowano w 2012 roku wykonanie dobudówki do kostnicy z tymi wymaganymi pomieszczeniami. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego regionu.

Jednym z dokumentów, który narzeczeni powinni złożyć, pragnąc zawrzeć związek małżeński w kościele, jest świadectwo ukończenia tzw. kursu przedmałżeńskiego. Narzeczeni, którzy w tym roku pragną zawrzeć związek małżeński, mogą wziąć udział w takim kursie, który rozpoczyna się w niedzielę, 5 lutego, o godz. 15.00, w kościele w Warlubiu.

Rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci w województwie pomorskim. Z tej okazji parafia nasza organizuje w najbliższą sobotę, o godz. 12.00, w remizie w Kamionce KONKURS PIOSENKI i KONKURS KARAOKE. Chętne dzieci i młodzież, mogą zgłosić swój udział pół godziny przed Konkursem w remizie. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

W roku 2012 obchodzimy XX rocznicę powstania parafii w Kamionce. Z tej okazji mamy okazję przeżyć szczególne wydarzenie. Wszyscy parafianie zaproszeni są do udziału w 6-dniowej pielgrzymce autokarowej szlakami św. Andrzeja Boboli (patrona naszej parafii) i Adam Mickiewicza. Ta 6-dniowa wyprawa na tereny Litwy i Białorusi odbędzie się w dniach od 9 do 14 lipca. Zwiedzone zostaną m.in. Mińsk, Nowogrodek, Wilno (z sanktuarium w Ostrej Bramie), zamek w Trokach. Przewidywany koszt od 1 osoby wynosi 650 zł. Chętne osoby mogą zapisać się i uzyskać szczegółowe informacje u ks. proboszcza do połowy lutego (czyniąc przedpłatę 100 zł.). Można też zaprosić do udziału mieszkańców innych miejscowości. Wszyscy powinni mieć aktualne paszporty, a też będzie trzeba załatwić wizę wjazdową na teren Białorusi.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność (2,5 zł.) wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii oraz zm. członkinie Żywego Różańca

wtorek

godz. 16.00 –

środa

godz. 16.00 -

czwartek, (Święto Matki Bożej Gromnicznej)

godz. 10.00 – za zm. Marię i Gracjana Partyka

godz. 16.00 – za zm. Stefanię i Kazimierza Buławskich oraz rodziców Pliszka

piątek

godz. 16.00 –

sobota

godz. 16.00 – za zm. Krzysztofa Janickiego

niedziela (5 lutego):

godz. 7.20 – za zm. rodziców Stefanię i Ignacego Budyś oraz braci i bratowe

godz. 9.00 – za zm. Krzysztofa Janickiego, w rocznicę śmierci

godz. 10.30 – za zm. Teresę i Romana Giersz oraz zm. z rodziny

Dodane przez parafia dnia January 28 2012 20:54:48 1464 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.