+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2012.03.25
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2012.03.25


Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie naszych wielkopostnych rekolekcji. Witamy w naszej parafii ks. Ryszarda Thiede, proboszcza z Mątaw, który je poprowadzi. Dzieci mają swoje spotkania, w ramach rekolekcji szkolnych, w poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach od 8.30 do 11.30. Młodzież zapraszam na spotkania rekolekcyjne w te dni, o godz. 16.00, a dorosłych zapraszam na Msze Św. wieczorne, o godz. 18.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 29 marca, w godz. od 9.00 do 10.00 oraz od 15.30 do 17.00. Postarajmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin uporządkowali swoje życie przed Świętami poprzez sakrament pokuty. W sąsiednich parafiach spowiedź będzie: w Smętowie (we wtorek), w Pieniążkowie (w środę), w Nowem (w sobotę od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00).

Jutro w liturgii obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypomnimy sobie scenę, kiedy anioł Gabriel przyszedł do Maryi i powiedział jej, że będzie matką Zbawiciela Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia, podczas którego chcemy modlić się w intencji dzieci poczętych, aby wszystkie otrzymały szansę zaistnienia na świecie. Chcemy też modlitwą ogarnąć matki, aby wsparte miłością najbliższych, na wzór Maryi, z radością przyjęły ten szczególny dar Boży – swoje dziecko. Katolicy zobowiązani są walczyć ze wszystkimi złymi zjawiskami, które zagrażają życiu od poczęcia do naturalnej śmierci, m.in. z aborcją, eutanazją, także z tworzeniem dzieci tzw. metodą „IN VITRO”.... i nie jest to żadna walka polityczna, ale troska o najsłabsze istoty, które także mają prawo do życia.

W Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła palmy, które zostaną poświęcone. Będzie też można nabyć palmy przed kościołem od dzieci ze szkoły podstawowej w Rychławie. Ponadto stroiki świąteczne sprzedawać będą przed kościołem osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych z Lalków.

W Niedzielę Palmową, papież Benedykt XVI (kontynuując tradycję papieża Jana Pawła II) organizuje Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 25 zł. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do jutrzejszego poniedziałku.

CARITAS też organizuje przedświąteczną zbiórkę darów dla ubogich. W sklepach spożywczych w Kamionce, Rychławie oraz Milewie zostaną wyłożone specjalne kartony z logo CARITASU, do których można wrzucić część produktów zakupionych wcześniej w sklepie. Mogą to być np. słodycze, mąka, cukier, makarony lub też inne trwałe produkty. Przed Świętami zostaną one przekazane najuboższym rodzinom.

Za tydzień panie z Caritas będą też przed kościołem zbierać do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

Drogę Krzyżową, na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 30 marca. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ruszamy procesją. Jeśli droga polna będzie sucha, to pójdziemy do Milewa polną drogą, w innym przypadku pójdziemy asfaltem. Weźmy ze sobą książeczki do nabożeństwa, abyśmy wszyscy włączali się w śpiewy w czasie trasy. W poprzednich latach ok. 200 osób brało udział w takich Drogach Krzyżowych. W tym roku przyjdźmy jeszcze liczniej. Przedstawicieli strażaków z Kamionki i Rychławy, poproszę o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Dla nich spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 15.30. Jako grupa zorganizowana, będziemy maszerowali w skupieniu. Po zakończeniu nabożeństwa w Milewie wracamy indywidualnie, lecz lepiej drogami polnymi do Rychławy i Kamionki, aby nie blokować ruchu samochodowego. Starsze osoby będą mogły wrócić z Milewa samochodami – poproszę więc o pomoc kilku chętnych kierowców.

W kwietniu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby wielu młodych ludzi potrafiło odpowiedzieć na powołanie Chrystusa i naśladować go w kapłaństwie i życiu zakonnym”.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Marcin Mazur, kawaler, zamieszkały Rumia ul. Gdańska 24/38 oraz Monika Noga, panna, zamieszkała w Milewo 1/1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie tegorocznej inwestycji, tj. przebudowy naszej kostnicy cmentarnej, by spełniała wymogi Sanepidu.

W biurze parafialnym można odbierać kartki do tegorocznej spowiedzi wielkanocnej.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer ciekawego czasopisma religijnego pt. „Miłujcie się”, a należność – 3 zł. - proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 16.00 (podczas rekolekcji dla młodzieży) – o szczęśliwą operację dla Barbary

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla dorosłych) – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Władysława

Wtorek (podczas rekolekcji dla dorosłych)

godz. 18.00 – za zm. Mariannę i Kazimierza Welke

Środa

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla dorosłych)– za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek

godz. 17.00 (po parafialnej spowiedzi) – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

Piątek

godz. 16.00(!) (przed Drogą Krzyżową do Milewa) – za zm. rodziców Kilkowskich i Guz

Sobota

godz. 14.00 (ze względu na spowiedź w Nowem) – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Teresy, z okazji 50. urodzin

Niedziela Palmowa, 1 kwietnia:

godz. 7.20 – za zm. Genowefę Litkowską, w 5 rocznicę śmierci

godz. 9.00 – za zm. Franciszkę i Pawła Kopickich

godz.10.30 – za zm. Alicję Sznajdrowską, w 1 rocznicę śmierciDodane przez parafia dnia March 21 2012 21:52:04 1851 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.