OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2012

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITAS, za troskę o osoby najbiedniejsze. Wiele pożytecznych działań jest realizowanych przez Caritas.

Dzieci z klasy II zapraszam na ćwiczenia do kościoła w czwartek - o godz. 16.00 oraz w sobotę – o godz. 10.00.

Rozpoczynają się wiosenne, systematyczne, treningi w naszym Parafialnym Klubie Sportowym „BONUM” oraz w Uczniowskim Klubie Sportowym „GAUDIUM”. Dziewczęta i panie, które chcą ćwiczyć w siatkówkę zapraszam na boisko przykościelne we wtorki, o godz. 17.45. Chłopców i mężczyzn, którzy chcą ćwiczyć w piłkę nożną, zapraszam na treningi na dużym boisku parafialnym, w środę o godz. 17.45.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie tegorocznej inwestycji, tj. przebudowy naszej kostnicy cmentarnej, by spełniała wymogi Sanepidu. Serdecznie dziękuję wszystkim składającym ofiary na ten cel.

W minionym tygodniu m.in. opłaciłem rachunek za jednorazowy wywóz śmieci ze śmietnika na cmentarzu. Koszt wyniósł blisko 400 zł. Wiemy, że koszty za wywóz śmieci w ostatnim czasie bardzo wzrosły. W związku z tym zostanie zwiększona kwota opłaty za posługę pogrzebową i miejsce na cmentarzu. Dotychczasowo składane od wielu lat dowolne ofiary za pogrzeb oraz opłaty za miejsca grobowe nie wyrównałyby nawet w bilansie rocznym opłat, które parafia przeznacza na opłacenie wielokrotnego wywozu śmieci.

Szkoła w Kamionce organizuje zbiórkę makulatury – można ją przynosić do piątku, 20 kwietnia, w godzinach lekcyjnych.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność – 2,5 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Józefa Badźmierowskiego

godz. 17.00 – za zm. Annę i Jana Langowskich

godz. 17.00 – za zm. Helenę Bąk, w rocznicę śmierci

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 25. rocznicy małżeństwa pp. Bernadety i Andrzeja