OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE) – 2012-05-20

W minionym tygodniu przeżywaliśmy wiele ważnych wydarzeń religijnych. Dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom I Komunii Św., odpustu parafialnego i działań papieskich w naszej parafii.

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: w czwartek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza (kapłana).

W sobotę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych matkach, a wspierajmy bardzo swoim życzliwym słowem i działaniem wszystkie żyjące matki, którym winni jesteśmy wielką wdzięczność!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach.

W naszej parafii wiele osób i wspólnot angażuje się w organizację różnych festynów i imprez kulturalnych. Warto skorzystać z zaproszeń, docenić wysiłek organizatorów i podziwiać talenty występujących osób. Uczniowski Klub Sportowy „Gaudium” ze szkoły w Kamionce zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych ze wszystkich zakątków naszej parafii i z gmin w przyszłą niedzielę, od godz. 14.00, na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się przy szkole. W programie m.in. Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Turniej Rodzinny drużyn 3-osobowych (chętne drużyny będą mogły zgłosić się do udziału w konkurencjach rekreacyjnych). Będzie też poczęstunek, a dla dzieci różne dmuchańce do zabawy.

Za tydzień będę obchodził 22 rocznicę święceń kapłańskich. Co roku spotykamy się z księżmi z naszego rocznika w kolejnych parafiach, w których pracujemy, dziękując za dar sakramentu kapłaństwa. W tym roku do Kamionki przyjedzie ok. 30 księży z mojego rocznika w poniedziałek, 28 maja. O godz. 11.00 odprawimy wspólnie w kościele Mszę Św., na którą zapraszam wszystkich parafian.

W sobotę, 2 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 57 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Heleny, z okazji 80. urodzin

godz. 17.00 – za zm. Tadeusza Talińskiego, w rocznicę urodzin

godz. 17.00 – za zm. Zofię i Alfonsa Wodzak, w rocznicę śmierci Zofii

godz. 17.00 – za zm. Joannę Bieńkowską - w dniu imienin, zm. Edmunda oraz zm. Jadwigę i Bronislawa