ZJAZD SZKÓŁ PAPIESKICH

W przeddzień 92. rocznicy urodzin błog. papieża Jana Pawła II, 17 maja 2012 roku – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Rychławy zaprosiła inne szkoły o tym imieniu na „Zjazd Małej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Powiatu Świeckiego”. Oprócz gospodarzy na zjeździe obecni byli przedstawicieli następujących szkół: szkoły podstawowe z Wielkiego Komorska, Lniana i Gruczna, gimnazja z Korytowa i Gruczna, Zespół Szkół Specjalnych ze Świecia. W zjeździe brało też udział wielu gości, m.in. starosta świecki Marzena Kempińska, burmistrz Nowego Czesław Woliński, ks. dziekan z Nowego Józef Talkowski.
Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Św. w kościele w Kamionce, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Taliński. Podczas Mszy Św. pieśni papieskie śpiewał zespół „BARKA”. Przedstawiciele uczestników zjazdu złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem błog. papieża Jana Pawła II. Po Mszy Św. wszyscy mogli pocałować relikwie Jana Pawła II – którymi była cząstka krwi pobrana od niego po zamachu na jego życie w 1981 roku.
Po Mszy Św. wszyscy udali się przed szkołę w Rychławie, gdzie złożono kwiaty przed pamiątkową tablicą papieską. Następnie we Wiejskim Domu Kultury kolejne szkoły zaprezentowały piękne części artystyczne nawiązujące do tematu zjazdu „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Szczególnie podobała się KAPELA PODHALAŃSKA, która przyjechała na ten zjazd specjalnie z Zakopanego.
Wszyscy uczestnicy zjazdu pokazali, jak bardzo cenią osobę WIELKIEGO PAPIEŻA, jak bardzo pragną kroczyć za wskazówkami, które on wszystkim pozostawił.

Dodane przez parafia dnia June 01 2012 22:59:41 1583 Czytań · Drukuj