GMINNY FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO W KAMIONCE - 2012
GMINNY FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO W KAMIONCE -2012

Wiele sportowych emocji i artystycznych wrażeń towarzyszyło Gminnemu Festynowi Rodzinnemu na Sportowo, który odbył się w niedzielę 27 maja 2012 roku, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionce.
To już piąta edycja wspaniałej plenerowej imprezy, której organizatorami byli: Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce oraz Urząd Gminy w Smętowie Granicznym, sołectwo Kamionka, GOKSiR w Smętowie Gr. i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i PUKS „Bonum” z parafii
w Kamionce.
Impreza miała na celu popularyzację sportu i rekreacji wśród mieszkańców gminy Smętowo Graniczne i okolic. Była skierowana do wszystkich, a szczególnie do rodzin, pragnących spróbować swoich sił w różnorakich konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Każdy mógł tego dnia znaleźć dla siebie coś interesującego.
Imprezą towarzyszącą festynowi był IV MIĘDZYGMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, w którym zaprezentowały swoje talenty muzyczne dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Najlepszymi okazali się:

W kategorii solistów :
szkoły podstawowe kl. 0-3
I miejsce - Maria Guzińska - PSP Kamionka;
II miejsce – Daniel Jakóbiak – PSP Kamionka;
III miejsce - Julia Agacka – PSP Kamionka;.

szkoły podstawowe kl. 4-6
I miejsce - Szymon Madziąg - PSP Kamionka;
II miejsce – Kamila Braun – PSP Kamionka;
III miejsce - Izabela Ciesiółka – SP Nowe
III miejsce - Dawid Łączny – PSP Kamionka

szkoły ponadpodstawowe
I miejsce - Natalia Karcz - Gimnazjum Smętowo;
II miejsce – Klaudia Ciesiółka – Gimnazjum Nowe;
III miejsce - Marcin Łączny - Gimnazjum Smętowo;

w kategorii zespołów:
szkoły podstawowe
I miejsce – zespół wokalno – taneczny „KAMYCZEK” z PSP Kamionka;
II miejsce – duet Wiktoria i Oliwia Śliwa z PSP Kamionka

szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – duet Izabela i Klaudia Ciesiółka z Nowego;
II miejsce - zespół „BARKA” z parafii w Kamionce;
III miejsce - chór „ZŁOTA JESIEŃ” ze Smętowa Gr.

Festiwal udowodnił, że śpiewać każdy może. Wiele szkolnych talentów muzycznych zaprezentowało swoje umiejętności, dostarczając licznie zgromadzonej publiczności sporej dawki artystycznych wrażeń. Dodatkową ucztą muzyczną dla słuchaczy był występ Orkiestry Dętej OSP z Bobowa.
Każdego roku wiele radości sprawia uczestnikom festynu TURNIEJ RODZINNY, w którym biorą udział 3-osobowe drużyny rodzinne rywalizujące między sobą w konkurencjach rekreacyjno – sportowych. W tym roku do współzawodnictwa stanęło 9 zespołów rodzinnych: Agaccy, Badźmierowscy, Bartołd, Chyła, Durajewscy, Kotowscy, Kwiatkowscy, Madziąg i drużyna z ośrodka TĘCZA.
Uczestnicy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: dojenie krowy, bieg z łopatą śnieżną, bieg z wodą na taczce, bieg na nartach, wskakiwanie w wirującą linę, wieża w hula – hop. Po zaciętej rywalizacji i wielu emocjach zwyciężyła rodzina Chyłów z Rychławy, przed rodziną Durajewskich z Kamionki i Badźmierowskich z Rudawek. Konkurencje sportowe zostały przygotowane i poprowadzone przez ks. proboszcza Andrzeja Talińskiego.
Stałym punktem sportowych zmagań podczas Festynu jest turniej siatkarski. W tym roku rywalizowały ze sobą tylko 2 drużyny mieszane (damsko-męskie): KOGUTY I RUKALIS. Zwycięstwo odniosła drużyna Rukalis.
Organizatorzy zapewnili też kiermasz spożywczy (kiełbaski z grilla, ciasto, kawę, lody, frytki, grochówkę). Młodsi uczestnicy niedzielnej imprezy obdarowywani byli, przez wolontariuszki z Gimnazjum ze Smętowa, cukierkami i lizakami.
Przy tak bogatym i urozmaiconym programie, społeczność lokalna, mogła chociaż na chwilę, zapomnieć o problemach dnia powszedniego, spróbować swoich sił w różnych zmaganiach sportowych, a także razem ze wszystkimi świetnie się bawić i relaksować. Frekwencja i atmosfera tego festynu dowiodła, że społeczeństwo potrzebuje takiej formy spędzania wolnego czasu, jest chętne do zabawy i pomocy innym.

Dodane przez parafia dnia July 01 2012 19:43:30 1899 Czytań · Drukuj