OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2012

Dzisiaj przeżywamy w naszej ojczyźnie rocznicę odzyskania niepodległości spod długich zaborów. Msza Św., o godz. 12.00 zostanie ofiarowana w intencji ojczyzny. Są to zarazem gminne obchody Święta Niepodległości. Po Mszy Św. udamy się w pochodzie do remizy w Kamionce na uroczystą Akademię Patriotyczną. Nad bezpiecznym marszem czuwać będą strażacy z Kamionki. Podczas Akademii, po części oficjalnej, wystąpią m.in. laureaci Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, przedstawienie patriotyczne zaprezentują dzieci ze Szkoły w Kamionce, a też będzie okazja wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne.

W minioną niedzielę panie z Caritasu zebrały do skarbonek kwotę 240 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Comiesięczny Apel Jasnogórski będzie wyjątkowo – zamiast w 16. dzień miesiąca - w przyszłą niedzielę, o godz. 21.00.

Tydzień temu ogłaszałem, że m.in. dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na zakup nowej chrzcielnicy do kościoła. Dzisiejsze ofiary będą jednak przeznaczone na zakup innych naczyń i szat liturgicznych. Zgłosiła się bowiem rodzina z naszej parafii, która sama chce pokryć w całości koszt zakupu chrzcielnicy do kościoła. Bóg zapłać za tak hojny i wspaniały dar.

Informacja od policji. W ostatnim czasie policjanci przyjmują coraz częściej zgłoszenia oszustw dokonanych na szkodę osób starszych, określane mianem „metody na wnuczka”. Działanie oszustów polega na tym, że telefonują do starszych osób i podają się za członka rodziny, często za wnuczka, syna czy córkę. Przestępcy wybierają osoby w podeszłym wieku, licząc na to, że są one bardziej wyczulone na krzywdę swoich bliskich i chętnie okazują chęć udzielenia im pomocy. Przestępcy oszukując swoje ofiary wymyślają różne historie, np. że stali się ofiarami wypadków drogowych i potrzebują pieniędzy na leczenie albo na naprawę samochodu albo że taki wypadek spowodowali i muszą pokryć koszty, czy zachorowali na jakąś poważną chorobę wymagającą natychmiastowego, drogiego leczenia. Zawsze mówią, że po pieniądze zgłosi się ich kolega, a czasem nawet policjant, czyli ktoś kogo ofiara nie może znać. Dzięki takiemu postępowaniu udaje się im wyłudzać pieniądze. Policjanci zajmują się ściganiem takich oszustów, a także angażują się w działania ostrzegające. Dlatego jest apel do wszystkich osób, aby nie działać pochopnie kiedy zgłasza się ktoś, kto powołuje się na bliskiego, potrzebującego natychmiastowej pomocy. Zawsze należy dać sobie czas do zastanowienia. W tym czasie trzeba skontaktować się z innym członkiem rodziny, albo z sąsiadem, aby wspólnie zastanowić się jak dalej postępować. Kiedy będą jakiekolwiek wątpliwości, czy osoba dzwoniąca o pomoc, faktycznie jest tym za kogo się podaje, należy o tym natychmiast powiadomić Policję.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. rodziców Ormanin, Wołczak i rodzeństwo

godz. 16.00 – za zm. Ferdynanda Łapińskiego, w 3 rocznicę śmierci