OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2013.03.10

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!

Dzisiaj we wszystkich okolicznych parafiach Caritas organizuje zbiórki ofiar do skarbonek przed kościołem dla rodziny Golińskich z Tryla, która straciła dom z powodu pożaru. Jest to uboga rodzina złożona z rodziców i 6-rga dzieci. Najmłodsze dziecko ma pół roku. Dom nie nadaje się do dalszego użytkowania. Bądźmy więc hojni przy wsparciu tej rodziny dotkniętej przez kataklizm.

W minioną niedzielę panie z Caritasu zebrały do skarbonek kwotę 280 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00.

Trwa czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym.

W sobotę, o godz. 10.00, odbędzie się w plebanii spotkanie z dziećmi komunijnymi.

W sobotę, w 16 dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne zaczniemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je o. Misjonarz werbista Kajetan Salke z Górnej Grupy. Dzieci i młodzież szkolna będą spotykać się w kościele, podobnie, jak wszyscy parafianie, od poniedziałku, 18 marca, do środy. Dzieci będą miały swoje spotkania, w godzinach od 8.00 do 11.00. Młodzież i dorośli będą mieli swoje nauki rekolekcyjne na Mszach wieczornych, o godz. 17.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 21 marca. Drogę Krzyżową na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 22 marca. Przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele każdej rodziny, mogą zabrać ze stolika, znajdującego się pod chórem, kartkę ze szczegółowym planem rekolekcji. Młodzież z gimnazjów i szkół średnich, która uczy się w Nowem lub w Smętowie powinna korzystać z rekolekcji w naszej parafii. Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach otrzyma zaświadczenia, które później przedstawi swoim wychowawcom.

W Niedzielę Palmową, 24 marca, organizowany jest Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Będą m.in. występować różne grupy muzyczne. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 20 zł. (jest to cena zniżkowa w porównaniu do innych parafii). Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do następnej niedzieli.

W biurze parafialnym można nabyć specjalne świece – paschaliki, które można postawić na stołach w domach podczas Świąt Wielkanocnych. Koszt 1 świecy to 5 zł.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 – za zm. Waleriana Kruka, w rocznicę śmierci

godz. 16.00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny

godz. 16.00 – za zm. z rodziny Janickich