OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2013-04-28

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na opłacenie ubezpieczenia rocznego kościoła w PZU. Opłata na ten cel wynosi 1400 zł.

W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii Święto św. Katarzyny Sieneńskiej (patronki Europy), a w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Jest to dzień wolny w całej Polsce – przyjdźmy więc licznie do kościoła. Porządek Mszy Świętych w piątek będzie, jak w każdą niedzielę. Z racji Święta, w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Z powodu piątkowego Święta, to chorych z parafii odwiedzę z posługą sakramentalną już w najbliższy czwartek, od godz. 10.00. W tym też dniu będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 – szczególnie zapraszam dzieci z klas III.

W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim druhom z Kamionki i Rychławy za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe.

W przyszłą niedzielę panie z Caritas będą zbierać ofiary przed kościołem na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie.

Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Tysiące ludzi będzie w tym okresie gromadzić się w kościołach lub przy przydrożnych kaplicach, aby oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. Chciejmy i my stanąć do apelu. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30. Zadbajmy wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic.

W maju możemy modlić się w intencji papieskiej: „Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem”. W tej intencji członkowie wspólnoty Żywego Różańca odmówią różaniec w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

Dzieci z klas II zapraszam na ćwiczenia w kościele, we wtorek, o godz. 16.00 oraz w czwartek, o godz. 15.00. Rodziców tych dzieci zapraszam na spotkanie do plebanii w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej.

Wczoraj odbyły się w Kamionce Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. Rywalizowało blisko 150 osób z 18 parafii. Wśród najlepszych byli też ministranci z naszej parafii, którzy również należą do czołówki wojewódzkiej w biegach. W kategorii szkół podstawowych IV miejsce zdobył Michał Zęgota. Kategorię gimnazjalną wygrał Sebastian Szczygieł, a w kategorii szkół średnich II miejsce zdobył Wojciech Braun. Gratulujemy im tych osiągnięć.

Na początku maja przeżywamy ważne uroczystości państwowe i religijne. Postarajmy się wszyscy wywiesić przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. Niech będą one znakiem naszych głębokich uczuć patriotycznych i dopingują nas do troski o ojczyznę poprzez swoje życiowe działania.

Dziękuję p. Prażmowskiej z Kamionki i p. Badźmierowskiej z Rudawek za posadzenie kwiatów przed kościołem. Przez cały rok można przynosić kwiaty do ozdobienia ołtarzy w kościele, a także do postawienia przed pomnikiem bł. Jana Pawła II.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, które m.in. prowadzi szkołę w Rychławie, organizuje ogólnopolską akcję „OGNISKA PATRIOTYZMU” – w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu cała parafia zaproszona jest o godz. 20.00 przed szkołę w Rychławie, gdzie również będzie rozpalone wielkie ognisko, przy którym śpiewane będą pieśni patriotyczne. Wystąpią m.in. nasz chór parafialny i zespół „Barka”, a też wszyscy zebrani będą mieli okazję pośpiewać wspólnie pieśni. Chętni mogą też przynieść kiełbaski, które można będzie upiec na ogniu.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Teodozji, z okazji urodzin

godz. 17.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

godz. 17.00 – za zm. Zofię i Adolfa Ryś oraz rodziców z obojga stron

godz. 17.00 – o błogosławieństwo Boże w egzaminach dla maturzystów