OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2013.08.18

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie św. Bernarda (doktora Kościoła, patrona naszej diecezji), w sobotę - Święto św. Bartłomieja Apostoła.

W przyszłą niedzielę przypada 15 rocznica śmierci ks. proboszcza Andrzeja Bławata. Wszyscy uświadamiamy sobie, jaką rolę odegrał ten kapłan w budowaniu wspólnoty parafialnej i tej świątyni. Wyrazy wdzięczności i przywiązania dają parafianie m.in. troszcząc się przez cały rok o grób swojego ks. proboszcza, ale też kontynuując wszelkie dobre dzieła przed laty rozpoczęte. Zapraszam do udziału we Mszy Św. w jego intencji, w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30.

W najbliższą sobotę, od godz. 15.00 do 17.00, szkoła w Rychławie zaprasza wszystkie dzieci na Festyn z okazji POŻEGNANIA WAKACJI PO RYCERSKU. W programie m.in. pokazy rycerskie, strzelanie z łuku, walka na miecze oraz różne konkursy i zabawy.

W sobotę, 31 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 17.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce z 2 rejonów parafii i chleby dożynkowe. Po Mszy Św., na placu przykościelnym, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można będzie przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W siatkówkę rywalizować będą drużyny mężatek i panien oraz chłopcy i panowie z Kamionki i Rychławy z okolicami. Chętne osoby do gry w siatkówkę mogą zgłosić się na treningi we wtorek i w czwartek, o godz. 17.45 na boisku przy kościele. Rywalizować też będą między sobą strażacy z Kamionki i Rychławy w konkurencjach siłowych i sprawnościowych. Po części artystycznej będzie zabawa ludowa. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z CARITASU i chóru oraz loteria fantowa. Osoby, które chciałby ufundować jakieś fanty na loterię, poproszę o zgłoszenie się do mnie. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii. Na zebranie organizacyjne w plebanii, w najbliższy poniedziałek po Mszy Św. zapraszam członków chóru, Caritas, przedstawicieli strażaków i Parafialnego Klubu.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” oraz czasopisma dla dzieci „Mały Pielgrzym”- należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę Buławską, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz oraz Barbarę, Bernadetę i Łucje Targowskie

godz.17.00 – za zm. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz

godz. 17.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca