IX MISTRZOSTWA POLSKI KSIĘŻY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ.

W dniach 8-9 lutego 2013 roku, w diecezji pelplińskiej, zostały zorganizowane IX MISTRZOSTWA POLSKI KSIĘŻY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ. W turnieju zagrali reprezentanci 17 diecezji: diecezja pelplińska, archidiecezja częstochowska, archidiecezja lubelska, archidiecezja przemyska, archidiecezja łódzka, diecezja zamojsko - lubaczowska, diecezja sandomierska, diecezja kaliska, diecezja toruńska, diecezja bielsko - żywiecka, diecezja kielecka, diecezja koszalińsko - kołobrzeska, diecezja tarnowska, diecezja bydgoska, diecezja radomska, diecezja łomżyńska, diecezja siedlecka.
Patronat honorowy nad organizacją objęli: ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, władze powiatowe i miejskie ze Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Pelplina. Głównym organizatorem był ks. proboszcz Andrzej Taliński z Kamionki – diecezjalny duszpasterz sportowców. W fazie eliminacyjnej drużyny grały w 4 halach w Starogardzie Gdańskim, w Tczewie i w Pelplinie.
W tym roku mistrzami zostali reprezentanci diecezji kieleckiej, przed drużyną z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej i diecezją toruńską. Reprezentacja diecezji pelplińskiej, m.in. po zwycięstwach w fazie grupowej nad Siedlcami i Kaliszem, dopiero w fazie ćwierćfinałowej uległa 1-2 diecezji zamojsko – lubaczowskiej i ostatecznie sklasyfikowana została na VII miejscu. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie www.futsalksieza.pl Grającym w piłkę kapłanom kibicowali licznie zgromadzeni widzowie – nawet cały autokar z kibicami pojechał z Kamionki, by wesprzeć swojego grającego proboszcza.
Już od lat 80-tych poprzedniego wieku drużyny złożone z księży aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych. Z pewnością przykład papieża Jana Pawła II, rozumiejącego wagę działań sportowych, pomagał kapłanom rozwijać swoje talenty sportowe, a też oddziaływać duszpastersko na środowiska sportowe. Wiele turniejów odbywało się w parafiach i diecezjach. Zaistniała też pierwsza reprezentacja księży, która miała okazję występować w różnych meczach, także o randze międzynarodowej. W latach 2007, 2009, 2011, 2013 drużyna polskich księży zdobywała mistrzostwo Europy.

Dodane przez parafia dnia November 29 2013 23:26:14 1639 Czytań · Drukuj