OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.03.2014r.

W najbliższą środę rozpoczynamy szczególny czas w roku kościelnym – Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Zapraszam w każdy piątek o godz. 16.00, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej odprawiana będzie Msza Święta. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedzielę, o godz. 10.00 - osoby, które przyjdą na Mszę Św. o godz. 9.00 mogłyby trochę dłużej pozostać w kościele, a ci przychodzący na Mszę Św. o godz. 10.30, zapraszam pół godziny wcześniej. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. W I-szy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nas wszystkich. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a przed Droga Krzyżową od godz. 15.00 będzie okazja do spowiedzi świętej.

Pamiętajmy, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, panie z naszego CARITASU zbierają ofiary na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie. Spotkanie całego zespołu Caritas naszej parafii w czwartek 6 marca po Mszy Św. godz. 16.30.

W pierwszej połowie marca odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze inwestycje parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną – dokończenie budowy kostnicy . Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Joanna Kraskowska, stanu wolnego, zam. Rychława 35 i Sławomir Głąb, stanu wolnego, zam. Rudawki 41 oraz Sabina Staniak, stanu wolnego, zam. Krusze 12, parafia Bzowo i Mateusz Majkowski , stanu wolnego, zam. Twarda Góra 10/1. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W sobotę 8 marca o godz. 10.00 odprawię Mszę Św. z okazji Dnia Kobiet - w intencji wszystkich Pań naszej parafii. Zachęcam wszystkie Panie do uczestnictwa. Mam nadzieję, że nie zabraknie też panów. Niech Msza Św. będzie wyrazem podziękowania za ich codzienną pracę, wyrazem szacunku i zatroskania o godność i powołanie kobiety.

Rada Sołecka i Sołtys wraz z Wiejskim Domem Kultury w Rychławie zaprasza wszystkie Panie na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W programie występ zespołu „Złota Jesień” z Lalków oraz część artystyczna uczniów SP im. bł. Jana Pawła II.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Zmarł nasz parafianin Pan Kazimierz Wołczak z Kamionki 81 – Msza Św. pogrzebowa w środę 5.03.2014r. o godz. 12.00 w Kamionce. Przed pogrzebem o godz. 11.30 różaniec i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Codziennie też różaniec za zmarłego o godz. 16.30 po Mszy Św. w kościele.

godz. 16.00 – za śp. Kazimierza Wołczaka

godz. 16.00 – za śp. Feliksa Guss w rocznicę śmierci.

godz. 10.00 – za śp. Klemensa Błażek oraz rodziców z obojga stron.

godz. 16.00 – za śp. Irenę Judzińską

godz. 16.00 – o światło Ducha Świętego i mądrość w rozeznaniu drogi dla Marka.

godz. 16.30 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Irenę Judzińską w 5 rocznicę śmierci.

godz. 10.00 – w intencji wszystkich Pań z naszej parafii.

niedziela (9 marca):

godz. 7.20 – za śp. Jadwigę i Maksymiliana Labun oraz Bronisławę i Stefana Noga.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost w rocznicę urodzin Agnieszki.

godz. 10.30 – za śp. Różę, Leona, Piotra i Elżbietę Guss.

Dodane przez parafia dnia March 01 2014 23:55:11 1412 Czytań · Drukuj