+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.03.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.03.2014r.W najbliższą środę rozpoczynamy szczególny czas w roku kościelnym – Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Zapraszam w każdy piątek o godz. 16.00, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej odprawiana będzie Msza Święta. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedzielę, o godz. 10.00 - osoby, które przyjdą na Mszę Św. o godz. 9.00 mogłyby trochę dłużej pozostać w kościele, a ci przychodzący na Mszę Św. o godz. 10.30, zapraszam pół godziny wcześniej. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. W I-szy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nas wszystkich. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a przed Droga Krzyżową od godz. 15.00 będzie okazja do spowiedzi świętej.

Pamiętajmy, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, panie z naszego CARITASU zbierają ofiary na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie. Spotkanie całego zespołu Caritas naszej parafii w czwartek 6 marca po Mszy Św. godz. 16.30.

W pierwszej połowie marca odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze inwestycje parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną – dokończenie budowy kostnicy . Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Joanna Kraskowska, stanu wolnego, zam. Rychława 35 i Sławomir Głąb, stanu wolnego, zam. Rudawki 41 oraz Sabina Staniak, stanu wolnego, zam. Krusze 12, parafia Bzowo i Mateusz Majkowski , stanu wolnego, zam. Twarda Góra 10/1. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W sobotę 8 marca o godz. 10.00 odprawię Mszę Św. z okazji Dnia Kobiet - w intencji wszystkich Pań naszej parafii. Zachęcam wszystkie Panie do uczestnictwa. Mam nadzieję, że nie zabraknie też panów. Niech Msza Św. będzie wyrazem podziękowania za ich codzienną pracę, wyrazem szacunku i zatroskania o godność i powołanie kobiety.

Rada Sołecka i Sołtys wraz z Wiejskim Domem Kultury w Rychławie zaprasza wszystkie Panie na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W programie występ zespołu „Złota Jesień” z Lalków oraz część artystyczna uczniów SP im. bł. Jana Pawła II.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Zmarł nasz parafianin Pan Kazimierz Wołczak z Kamionki 81 – Msza Św. pogrzebowa w środę 5.03.2014r. o godz. 12.00 w Kamionce. Przed pogrzebem o godz. 11.30 różaniec i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Codziennie też różaniec za zmarłego o godz. 16.30 po Mszy Św. w kościele.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za śp. Kazimierza Wołczaka

wtorek

godz. 16.00 – za śp. Feliksa Guss w rocznicę śmierci.

środa

godz. 10.00 – za śp. Klemensa Błażek oraz rodziców z obojga stron.

godz. 16.00 – za śp. Irenę Judzińską

czwartek

godz. 16.00 – o światło Ducha Świętego i mądrość w rozeznaniu drogi dla Marka.

piątek

godz. 16.30 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Irenę Judzińską w 5 rocznicę śmierci.

sobota

godz. 10.00 – w intencji wszystkich Pań z naszej parafii.

niedziela (9 marca):

godz. 7.20 – za śp. Jadwigę i Maksymiliana Labun oraz Bronisławę i Stefana Noga.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost w rocznicę urodzin Agnieszki.

godz. 10.30 – za śp. Różę, Leona, Piotra i Elżbietę Guss.


Dodane przez parafia dnia March 01 2014 23:55:11 1401 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.