OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –30.03.2014r.

W środę 2 kwietnia przypada 9 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II niebawem 27 kwietnia odbędzie się kanonizacja naszego papieża. W ramach przygotowań do tego wielkiego dnia i uczczenia rocznicy śmierci zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy: Msza św. z katechezą papieską o godz. 17.00 i modlitwy przy pomniku Jana Pawła II.

Zapraszam na Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 17.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

Tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem w piątek 11 kwietnia Droga Krzyżowa odbędzie się na zewnątrz naszej świątyni. W roku kanonizacji bł. Jana Pawła II pójdziemy z Rychławy ze Szkoły im. JPII do Kamionki przed pomnik. W związku z tym zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą w zorganizowaniu Drogi Krzyżowej w najbliższą środę po Mszy św. do plebanii.

W tym tygodniu (4 kwietnia) przypada I-szy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nas wszystkich. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a przed Droga Krzyżową od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi świętej.

Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne które potrwają do środy 9 kwietnia. Msze św. w dni powszednie z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Spowiedź przedświąteczna będzie 8 kwietnia od 9.00 – 10.00 i od 15.30 – 17.00.

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br. w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna XXIX Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Zapraszam młodzież chętną na wyjazd, aby zgłosiła się do ks. Proboszcza. (do soboty 5 kwietna).

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Za tydzień w niedzielę nasze panie z Caritasu zbierać będą ofiary do puszek na dożywianie dzieci w szkołach.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Weronika Drost, stanu wolnego, zam. Kamionka 45 i Marcin Gawłowski, stanu wolnego, zam. Włocławek ul. Rozdroże 50. Alicja Błażek, zam. Kamionka 50 i Paweł Laniecki zam. Morzeszczyn 16. Katarzyna Brzeska, zam, Kamionka 13 i Damian Kosysarz zam. Komorsk ul. Bzowska 9 oraz Angelika Witkowska i Łukasz Milweski zam. Milewko 21. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

Caritas diecezjalne rozprowadza „paschaliki” w cenie 5zł. Zakupić można u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w biurze parafialnym.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Pielgrzyma” ofiarę za gazety proszę składać do skarbony św. Antoniego.

W czwartek 27 marca zmarła nasza parafianka Renata Sażalska z Milewa 14, pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie…

godz. 16.00 – za śp. Konrada i Henryka Kaiser

godz.17.00 – za śp. Kazimierza Wołczak w miesiąc po pogrzebie.

godz. 17.00 – za śp. Jadwigę Kulas w miesiąc po pogrzebie.

godz. 17.00 – W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla Janiny i Jana Dziura w 55 rocz. ślubu.

godz. 17.30 (po Drodze Krzyżowej)– za śp. Siostrę Lucynę Szmit w rocz. śmierci oraz zmarłych rodziców Danutę i Władysława Głąb.

godz. 16.00 – za śp. Rodziców Mariannę i Józefa Apostołowicz i zmarłe rodzeństwo.

niedziela (6 kwiecień):

godz. 7.20 – za śp. Alicję Sznajdrowską w 3 rocz. śmierci.

godz. 9.00 – za śp. Janusza Stachulskiego w 11 rocz. śmierci.

godz. 10.30 – za śp. Łucję Jabłońską w 8 rocz. śmierci.

Dodane przez parafia dnia March 29 2014 21:05:10 1632 Czytań · Drukuj