OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2015r.

Zapraszam na Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 17.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne które potrwają do środy 25 marca. Rekolekcje będzie głosił ks. Adam Kałduński z Pelplina. Msze św. w dni powszednie z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Spowiedź przedświąteczna będzie 24 marca we wtorek od 10.00 i od 16.00 – 17.00.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W czwartek 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa – oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców. Zapraszam na mszę św. w ich intencji na godz. 17.00.

W Niedzielę Palmową, 29 marca br. w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna Światowych Dni Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Zapraszam młodzież chętną na wyjazd, aby zgłosiła się do ks. Proboszcza.

Tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem w piątek 27 marca Droga Krzyżowa odbędzie się na zewnątrz naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy z Kamionki do Rychławy. W związku z tym zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą w zorganizowaniu Drogi Krzyżowej w najbliższą środę po Mszy św. do plebanii.

Nasza parafia z parafią w Lalkowych organizuje pielgrzymkę autokarową 9 maja do sanktuarium MB Bolesnej w Oborach. Zapisy w biurze parafialnym.

Nasz zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła „paschaliki” w cenie 5 zł. Tradycyjnie przed świętami w sklepach na terenie naszej parafii zostały wyłożone kartony na słodycze dla dzieci

Za złożone dzisiaj ofiary na cele parafialne składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Jest do nabycia nowy nr czasopisma „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

godz. 17.00 – za śp. Zdzisławę Sylwestrowicz w m-c po pogrzebie.

godz.16.30 – o zdrowie, siły, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla ks. Andrzeja Talińskiego z okazji urodzin - intencja od chóru parafialnego.

godz. 17.00 – za śp. Stanisława Kilkowskiego w m-c po pogrzebie.

godz. 17.00 – za śp. Zofię i Adolfa Ryś i rodziców z obojga stron.

godz. 17.00 – za parafię - szczególnie w intencji mężczyzn i ojców.

godz. 17.30 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Józefa, Zofię i Franciszka Sieruta oraz brata Tadeusza Domurat.

godz. 18.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB i zdrowie.

godz. 13.00 – za śp. Bronisława Ukleja w rocz. śmierci

godz. 13.30 – za śp. Edwarda Wojciechowskiego w m-c po pogrzebie.

niedziela (22 marca):

godz. 7.20 – za śp. Leokadię, Bronisławę i Józefa Kaproń oraz Helenę Gniewkowską.

godz. 9.00 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula.

godz. 10.30 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Erwina.

Dodane przez parafia dnia March 14 2015 22:25:46 1365 Czytań · Drukuj