FESTYN PARAFIALNY

To już po raz kolejny, mieszkańcy parafii Kamionka w każdym wieku -od maluchów po seniorów -w niedzielę 5 lipca wspólnie uczestniczyli w wielkim, parafialnym święcie radości.
Zabawa była przednia! Otwarcia imprezy i powitania gości dokonał ks. proboszcz Tadeusz Galikowski. Głos zabrali też dostojni goście: Pani Anita Galant –Wójt Gminy Smętowa Granicznego i Pan Czesław Woliński - Burmistrz Nowego, którzy skierowali do wszystkich uczestników festynu wiele ciepłych słów.
Dla dzieci były dmuchańce, zabawy rekreacyjne, malowanie kolorowych tatuaży. Dla nieco starszych –piękny występ Studenckiego Zespołu Tanecznego „Koronki” z Grodna, który był niezapomnianym przeżyciem dla oglądających, występ chóru z Osieka oraz koncert Wojciecha Lipskiego, który zawsze cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy.
Podczas Festynu dzieci obdarowane zostały owocami, słodkimi lizakami i cukierkami, dla wszystkich natomiast czekał -wspaniale zaopatrzony bufet -poza pysznymi ciastami upieczonymi przez parafianki i kawą, były przysmaki z grilla, chleb ze smalcem i ogórki małosolne.
Zapach parafialnej uczty niósł się daleko poza teren zabawy.
Wszystko, co tu się działo, to dar jednych parafian dla drugich. Najbardziej cieszy, że takie wspólne świętowanie jednoczy parafię. Mieszkańcy parafii Kamionka są do tego przyzwyczajeni. Od lat tak działają. Mają też szczęście do proboszczów, którzy wiedzą że można się spotkać i bawić także poza murami naszego kościoła. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na cele parafialne. Ale o pieniądzach mało kto tu myśli. Liczy się dobra zabawa.

Dodane przez parafia dnia July 13 2015 23:59:41 1423 Czytań · Drukuj