OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 27.04.2008
We wtorek przypada w liturgii święto – św. Katarzyny Sieneńskiej (patronki Europy), a w piątek wspomnienie św. Atanazego (biskupa i doktora Kościoła).

W sobotę przeżywać będziemy wielką Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Jest to dzień wolny w całej Polsce – przyjdźmy więc licznie do kościoła. Porządek Mszy Świętych będzie, jak w każdą niedzielę. Wywieśmy w tym tygodniu wszelkie flagi państwowe i kościelne, które mamy w naszych domach i pozostawmy je do czasu naszego odpustu parafialnego. Niech będą one znakiem naszej chęci głębszego przeżycia różnych uroczystości państwowych i kościelnych, które będą w najbliższych tygodniach.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą też niedzielę, będziemy wspominać w liturgii św. Floriana – patrona strażaków. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim druhom z Kamionki i Rychławy za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe. W intencji strażaków odprawione zostaną Msze Św.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00. W piątek będzie też dodatkowa okazja do spowiedzi comiesięcznej, od godz. 16.30.

Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Tysiące ludzi będzie w tym okresie gromadzić się w kościołach lub przy przydrożnych kaplicach, aby oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. Chciejmy i my stanąć do apelu. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30. Zadbajmy wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic. Zadbajmy też o piękno całych wiosek i posesji. Podczas długiego weekendu będziemy mieli sporo okazji, aby zadbać o trawniki i chodniki przed domami, o porządek w obejściach, na przystankach autobusowych i na drogach wiejskich.

W maju możemy modlić się w intencji papieskiej: „Aby chrześcijanie w większym stopniu wykorzystywali literaturę, sztukę i środki przekazu, sprzyjając rozwojowi kultury, która broni i umacnia wartości osoby”. W tej intencji członkowie wspólnoty Żywego Różańca odmówią różaniec w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, panie z Caritasu będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

Dzieci z klas II zapraszam na ćwiczenia do kościoła w poniedziałek i środę, o godz. 15.30, a w piątek będą miały swoją próbną spowiedź.

godz.17.00 – za zm. księży proboszczów Andrzeja Bławata i Andrzeja Darznika (intencja od Żywego Różańca)

godz. 17.00 – o Boże błogosławieństwo dla siostry Faustyny

godz. 17.00 -

godz. 17.00 - o zdrowie i szczęśliwą operację