OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2016 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2016r.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00, natomiast w środę o godz. 16.00 ze względu na wizytację ks. bpa w Grupie. Witam ks. Krzysztofa Piątka wikariusza z Nowego – naszego rekolekcjonistę. Życzymy Ci potrzebnych darów Ducha Świętego, abyśmy wydali błogosławione owoce tego świętego czasu. Niech nasze czynne uczestnictwo w rekolekcjach będzie czasem zbliżenia się do Boga który jest Miłością Miłosierną. Dzieci swoje rekolekcje będą miały w tym samym terminie w godzinach przedpołudniowych. Zapraszam wszystkich parafian do gorliwego udziału w naukach rekolekcyjnych. Ofiary składane w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za Jego trud głoszenia Słowa Bożego.

Jutro w poniedziałek 14 marca będzie nasza parafialna spowiedź przedświąteczna. Spowiedź będzie w godzinach: od 9.30 do 10.30 i od 16.00 do 17.00. Msze św. po spowiedzi o godz. 10.30 i 17.00.

Tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem w piątek 18 marca Droga Krzyżowa odbędzie się na zewnątrz naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszymy w tym roku z Kamionki do Milewa. Proszę o zorganizowanie przedstawicieli każdego rejonu parafii o niesienie Krzyża podczas drogi.

Gorzkie Żale dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, a w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 7.20.

W Niedzielę Palmową, 20 marca br. w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna Światowych Dni Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Z naszej parafii również jedzie młodzież.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła za tydzień w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Monika Waligóra, stanu wolnego, zam. w Rychławie i Arkadiusz Zieliński, stanu wolnego, zam. Rychławie. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Można dzisiaj się zaopatrzyć w świece – „paschaliki” i obraz Jezusa Miłosiernego.

Tradycyjnie za tydzień odbędzie się kolekta na cele parafialne. W ostatnim czasie został zamontowany nowy krzyż w kostnicy który kosztował 650zł. – który możemy zobaczyć dzisiaj po Mszach św. Wróciła po renowacji nasza monstrancja koszt renowacji – 2800zł. połowę tej kwoty pokryli rodzice dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

Za tydzień też odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty oraz materiały do Grobu Pańskiego.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” – należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 10.30 – Za śp. Mariannę i Jana Dzioba.

godz. 17.00 – za śp. Jana Nelec.

godz.17.00 – za śp. Franciszkę i Stanisława Łapińskich.

godz. 16.00 – za śp. Reginę i Alfonsa Wobolewicz.

godz. 7.00 – w intencji naszej parafii.

godz. 16.00 – za śp. Klemensa Błażek i rodziców z obojga stron.

godz. 12.00 – za śp. Zofię i Adolfa Ryś oraz rodziców z ob. stron .

godz. 12.30 – za śp. Gertrudę Wasielewską w 22 rocz. śm. i Bronisława Noga w rocz. śm.

godz. 13.00 – dziękczynna w intencji pani Józefy Pianka w dnu imienin.

niedziela (20 marzec):

godz. 7.20 – za śp. Jadwigę i Telesfora Klein oraz braci Tadeusza, Edwarda i bratową Leokadię.

godz. 9.00 – za śp. Zofię i Józef Ormanin oraz Różę i Leona Guss.

godz. 10.30 – za śp. Annę i Jana Szuckich.

Dodane przez parafia dnia March 12 2016 20:31:30 1262 Czytań · Drukuj