OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 27.03.2016r.

W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła i słabości, a pojawi coraz więcej oznak zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: wszystkim osobom adorującym Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, ministrantom, służbie liturgicznej, strażakom z Kamionki i Rychławy trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim i chorągwie. Dziękuję za ofiary do Grobu Pańskiego i na stół plebanijny. Dziękuję Paniom Urszuli Drost i Jolancie Kaszubowskiej za zrobienie ciemnicy i dekoracji Grobu Pańskiego.

Pod chórem można nabrać do naczyń wodę święconą, poświęconą podczas uroczystości wielkosobotnich, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach życiowych.

Dziękuję Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki słodyczy dla dzieci i wszystkim ofiarodawcom.

W I Święto Msze Święte będą o godz. 9.00 i o godz. 10.30, natomiast w II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym, tzn. o 7.20, 9.00 i 10.30. Ofiary złożone tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W tym tygodniu są Dni Eucharystyczne w Pierwszy Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00 w tym czasie będzie spowiedź. W Pierwszą Sobotę modlitwy do Niepokalanego Serca MB i Różaniec o godz. 8.30 na tą modlitwę zapraszam szczególnie członków Żywego Różańca.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień przed każdą Mszą św. będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego trwając w nowennie do Miłosierdzia Bożego. W tym też dniu będzie zbiórka do puszek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

Młodzież która ma przyjąć sakrament bierzmowania 6 kwietnia będzie miała swoje spotkania we wtorek, środę o godz. 16.00, a w piątek o godz. 17.00 w kościele.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Ewelina Gracek, stanu wolnego, zam. w Nowem i Tomasz Flisek, stanu wolnego, zam. Kamionce. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Jest nowy świąteczny nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

INTENCJE MSZALNE :

Poniedziałek, II Święto:

7.20 – za śp. Wiktorię i Teofila Frymarskich oraz Anielę i Franciszka Mąkosa,

9.00 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula oraz Marię.

10.30 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB. i zdrowie.

godz. 16.00 – za śp. Krystynę, Helenę i Wiktora Scherff.

godz. 15.30 – o zdrowie dla Piotra do Serca PJ i MB za wstawiennictwem s. Marty Wieckiej

godz. 16.00 – za śp. Konrada i Henryka Kaiser i Grzegorza Surmę.

godz. 7.00 – w intencji parafii.

Piątek,

godz. 16.30 – za śp. Jana Nelec w m-c po śmierci.

godz. 17.00 – za śp. Norberta Partykę w 1 rocz. śm.

Sobota,

godz. 9.00 – za śp. Ryszarda Wiśniewskiego w m-c po śmierci.

godz. 16.30 – za śp. Rafała i Zbigniewa Gus.

godz. 17.00 – w intencji Sebastiana z okazji 18 rocz. urodzin.

Niedziela, 3 kwietnia:

godz. 7.20 – za śp. Janusza Stachulskiego w 13rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Alicję Sznajdrowską w 5 rocz. śm. i zm. z rodz. Sznajdrowskich i Rezmer.

godz. 10.30 – za śp. Jana Raczyniewskiego w 15 rocz. śm..

Zmarł Krzysztof Kamiński z Kamionki. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Różaniec za zmarłego dzisiaj i w poniedziałek o godz. 18.00 w kostnicy, we wtorek przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dodane przez parafia dnia March 29 2016 22:28:53 1170 Czytań · Drukuj