OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15.05.2016r.

Przeżywamy piękny maryjny miesiąc - maj. Przez cały maj modlimy się do Matki Bożej Litanią Loretańską po Mszach św. Zachęcam, aby również gromadzić się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach na modlitwie do Matki Bożej.

Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej .
W piątek 13 maja 2016 została poświęcona figura matki Bożej Fatimskiej i rozpoczęła się peregrynacja w naszej parafii. 13 maja 1917 roku Matka Najświętsza zstąpiła na ziemie, by ukazać światu drogę do pokoju. Ogłosiła: Odmawiajcie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata. Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej jest darem, świętym czasem dla Rodziny. Możemy zaprosić do siebie krewnych i znajomych. Rodzina, która przyjmuje figurę M. Bożej, jest w danym dniu na Mszy Świętej, przystępuje do spowiedzi i Komunii Świętej. Sąsiedzi informują się nawzajem o przekazaniu figury Matki Bożej do następnych domów zgodnie z porządkiem kolędy. Korzystamy z modlitewnika fatimskiego, śpiewników i książeczek do nabożeństwa, a zwłaszcza czytamy Pismo Święte. Proszę o wpis do „Kroniki”, którą przekazujemy wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Plan peregrynacji: Kamionka prawa i lewa strona, Sarnowo I i II, Kiwitkowo, Rudawki…

Składam serdeczne podziękowanie za liczny udział w piątek na Mszy św. i procesji fatimskiej i w sobotę w naszym odpuście parafialnym ku czci św. Andrzeja Boboli. W sposób szczególny dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i naszym strażakom.

Dziękuję za piękne prace plastyczne – „Matka Boża z Fatimy”, Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w niedzielę 29 maja na Mszy św. o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na nasze cele parafialne.

Uczniowski Klub Sportowy GAUDIUM z Kamionki serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na GMINNY FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO, który odbędzie się 22 maja w niedzielę od godz. 14:30 przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce.
W części artystycznej będzie można obejrzeć :
Występ Zespołu tanecznego MARA i chóru z Marina Gorki z Białorusi,
Występ Zespołu Taneczno – Wokalnego KAMYCZEK z PSP w Kamionce, Występ zespołu dziecięcego ze Starej Kiszewy.
Odbędzie się też VIII MIĘDZYGMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ.
W części sportowej:
Odbędzie się turniej 3-osobowych zespołów rodzinnych w rozgrywkach rekreacyjno – sportowych. Organizatorzy przygotowują też poczęstunek, a też można będzie w Kawiarence zakupić ciasto i napoje. Dla dzieci przygotowano również sporo atrakcji m.in. dmuchańce, malowanie twarzy. Będzie też stoisko medyczne.

W sobotę 21 maja o godz. 9.00 dzieci z naszej parafii wyjeżdżają do kina w Grudziądzu na film o latach dziecięcych Pana Jezusa „Młody Mesjasz”. Można zapisywać się w biurze parafialnym do środy. Koszt wyjazdu 25zł.

W sobotę 4 czerwca autokar z młodzieżą z naszej parafii uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych do Lednicy. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym do soboty 21 maja.

Do nabycia jest „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej….

godz. 13.00 – za śp. rodziców Mariannę i Franciszka Dereszkiewicz oraz brata Zygmunta i Irenę.

godz. 17.00 – za śp. Janinę i Józefa Oleksiewicz.

godz. 17.30 – za śp. Barbarę Wiśniewską.

godz. 17.00 – za śp. Janinę i Mariana Kowalczyk w rocz. śm. Mariana.

godz. 7.00 – za śp. Helenę Napieralską.

godz. 17.00 – za śp. Ludwika i Barbarę Grzyb oraz rodziców z obojga stron.

godz. 17.30 – za śp. Gerharda Litkowskiego w m-c po pogrzebie.

godz. 17.00 – za śp. Wandę Jabłonka w 25 rocz. śm.

godz. 17.30 – za śp. Edwarda Budyś.

niedziela (22 maja):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Puwalskich i Okuniewskich .

godz. 9.00 – za śp. Barbarę i Ludwika Grzyb w 13 rocz. śm. Barbary.

godz. 10.30 – za śp. Mariannę Patron, Wiktorię Sieńko i Franciszkę Pielecką.

Dodane przez parafia dnia May 15 2016 16:31:13 1604 Czytań · Drukuj