WIZYTACJA BISKUPIA I BIERZMOWANIE

Dnia 6 kwietnia 2016 roku parafia Kamionka przeżywała wizytację księdza biskupa (taka wizytacja biskupia odbywa się w parafiach raz na 5 lat). Do naszej wspólnoty przybył ks. bp dr hab. Wiesław Śmigiel, aby przeprowadzić wizytację kanoniczną. Ks. bp najpierw udał się do Szkoły Katolickiej w Rychławie, aby spotkać się z dziećmi i gronem pedagogicznym. Dzieci przedstawiły piękne przedstawienie teatralne pt. „Świadkowie wiary chrześcijańskiej Polski – ukochali Boga i Ojczyznę” przygotowane przez panią dyrektor Marię Koniarską, następnie odbyło się spotkanie w jednej z klas z nauczycielami. Ks. bp spotkał się z ks. proboszczem Tadeuszem Galikowskim, odwiedził biuro parafialne (tu m.in. oglądał poprawność prowadzenia dokumentacji kościelnej), potem odbyło się spotkanie z członkami rady parafialnej (duszpasterskiej i ekonomicznej), poprzedzone - poświęceniem krzyża w kostnicy oraz nowych inwestycji parafialnych i modlitwą przy grobie ks. Andrzeja Bławata – budowniczego kościoła.
Wizytacja zakończyła się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Śmigla z udziałem kapłanów dekanatu Nowskiego. Na przybycie ks. biskupa szczególnie czekała nasza młodzież gimnazjalna (25 osób), która otrzymała łaskę sakramentu bierzmowania. Ks. bp po Mszy św. poświęcił krzyże, które były pamiątką bierzmowania, ale przede wszystkim symbolem przynależności do Jezusa Chrystusa.
Ksiądz biskup docenił wysiłek naszej wspólnoty dziękując za wielkie zaangażowanie w różnych sferach duszpasterskich, dbanie o piękno kościoła i otoczenia oraz za wiele nowych inwestycji.

Dodane przez parafia dnia June 09 2016 22:42:38 1211 Czytań · Drukuj