OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.11.2016r.

W dniach do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Zbliża się rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę po długich latach zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej Ojczyźnie. Zadaniem na dziś, każdego z nas, jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby wywiesić przed domem. W piątek w dzień Niepodległości – Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im św. Jana Pawła II w Rychławie zaprasza w czwartek 10 listopada na godz. 16.45 do ogrodu szkolnego – dzieci, młodzież, rodziców i wszystkich chętnych na „Ognisko Patriotyzmu”. 10 i 11 listopada w wielu miejscach Polski zapłoną ogniska, a przy nich młodzi i starsi śpiewając pieśni patriotyczne, wspominać będą dzieje Polski i bohaterów narodowych. To piękna lekcja historii dla młodego pokolenia! Niech wspólny śpiew pieśni patriotycznych znów połączy różne pokolenia Polaków! Wcześniej o godz. 16.00 odbędzie się w holu szkoły poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci ofiar zbrodni katyńskiej 1940 roku i katastrofy lotniczej 2010 roku. Nikogo z nas nie powinno zabraknąć!

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w piątek św. Marcina z Tours – biskupa, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza – biskupa i męczennika.

Dzisiaj panie z naszego Caritasu, będą zbierać ofiary do skarbonek dla osób potrzebujących pomocy. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek dla ofiar Kościoła prześladowanego.

Jest do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz kalendarze. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – za śp. Norberta Partykę w rocz. urodzin.

godz. 16.00 – za śp. Felicję i Leona Balewskich w rocz. śm. Leona.

godz. 16.00 – za śp. Henryka, Zofię, Walentego, Romana, Jana i Bogumiłę Wiśniewskich.

godz. 16.30 – dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stefana Owczarka w 60 rocz. urodzin.

godz. 7.00 – za śp. Natalię Miloch i Michała Papierkiewicza.

godz. 7.20 – za śp. Katarzynę, Edmunda Kaszubowskich i Bożenę Urbanowską.

godz. 9.00 – za śp. Bolesława Stępień i zmarłych z rodziny.

godz. 10.30 – w intencji Ojczyzny.

godz. 9.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 – dziękczynno - błagalna rodziny Apostołowicz.

niedziela (13 listopad):

godz. 7.20 – za śp. Ignacego Mazurowskiego i rodziców Nabakowskich.

godz. 9.00 – za śp. Genowefę i Konrada Guzmann w 7 rocz. śm. Genowefy.

godz.10.30 – za śp. Ferdynanda Łapińskiego w 7 rocz. śm.

Zmarł Edward Majewski z Twardej Góry – pogrzeb odbył się w środę i zastał pochowany na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dodane przez parafia dnia November 05 2016 22:32:06 1074 Czytań · Drukuj