DOŻYNKI PARAFIALNE

W sobotę 20 sierpnia 2016 roku odbyły się w Gajewie Zabudowaniach dożynki parafii Kamionka. W ten sposób wspólnota parafialna pragnęła uczcić ciężką pracę rolników, którzy przez cały rok wkładają wiele wysiłku w pracę na roli, aby dla nikogo nie zabrakło chleba. Uroczystość rozpoczęła Mszą Św. o godz. 17.00 którą ks. proboszcz Tadeusz Galikowski ofiarował w intencji rolników. Państwo Ewelina Chyła i Krystian Krzemiński wnieśli uroczyście bochen chleba dożynkowego wypieczony z tegorocznej mąki, a delegacja rolników z różnych rejonów parafii : Grzegorz Błażek sołtys Kamionki i radny gminy Smętowo, Cezary Kowalski z Rychławy, Krzysztof Pastuszka z Twardej Góry i Zbigniew Szulc z Milewka wnieśli wieniec dożynkowy. W uroczystości dożynek wzięli udział dostojni goście – władze gmin: Smętowa Granicznego - pani wójt Anita Galant i Nowego - pan burmistrz Czesław Woliński z małżonką, którzy po Mszy Św. skierowali do wszystkich ciepłe słowa dziękując rolnikom za ich ciężką pracę na roli. Potem z wszystkimi uczestnikami dożynek podzielili się chlebem dożynkowym.
Oczywiście nie zabrakło też i pożywienia dla ciała… Zostały przygotowane stoiska kulinarne – chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbasa z grilla, ciasta z kawą, gofry, wata cukrowa ale i też dla dzieci został ustawiony kram z zabawkami. Wielką niespodzianką był tort dożynkowy specjalne przygotowany na tę uroczystość. Pierwszego cięcia tortu dokonał – organizator dożynek, a zarazem sołtys Gajewa pan Witold Krzemiński, gdzie przekazał nakładanie tortu ks. Proboszczowi, który bardzo sprawnie podzielił tort nie zapominając o wszystkich gościach.
Zabawa trwała prawie do drugiej w nocy, przy akompaniamencie zespołu rodzinnego ze Smętowa Granicznego.

Dodane przez parafia dnia December 09 2016 21:50:15 1314 Czytań · Drukuj