OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 18.12.2016r.

Dzisiaj – czwarta niedziela Adwentu, która ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami Uroczystość Narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

Zapraszam na ostatnie roraty do piątku włącznie. Ze względu na spowiedzi w dekanacie Msze św. będą w różnych godzinach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebanii członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej oraz osoby zaangażowane w służbę parafii.

W biurze parafialnym po Mszy św. można zaopatrzyć się w opłatki.

Proszę o zgłaszanie w biurze parafialnym chorych i starszych, aby i oni mogli wyspowiadać się i przyjąć Komunię Św. świąteczną. Chorych odwiedzę w piątek 23 grudnia od godz. 10.00.

Spowiedź przed świąteczna w naszej parafii będzie we wtorek od godz. 15.30 do 17.00. Wyjątkowo jeszcze będę słuchał spowiedzi te osoby, które przyjechały z zagranicy w sobotę od godz. 8.30 do 9.00. Nie będzie spowiedzi przed Pasterką i w I-sze Święto. W środę spowiedź jeszcze będzie w Lalkowych w godz. od godz. 16.30 do 18.00. w Smętowie Granicznym w czwartek od godz. 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 18.00.

Przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy w sobotę od Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego szczególnego wieczoru. Przeczytajmy w naszych domach fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem przebaczmy sobie wszelkie pretensje i rozpocznijmy nowy etap życzliwego współżycia w rodzinie. Nie zapomnijmy też o odwiedzeniu lub zaproszeniu osób chorych, biednych i samotnych. Nie ograniczmy się tylko do symbolicznego, wolnego miejsca przy stole.

Pasterka o godz. 24.00, przed pasterką odbędzie się w kościele nabożeństwo czuwania.

W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.00 i 10.30.

W poniedziałek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składać będziemy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30.

Tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpocznie się w naszej parafii od wtorku 27 grudnia. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” w cenie 2,9 zł oraz „Miłujcie się” w cenie 4 zł. - należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 18.00 – za śp. Dariusza Gołębiewskiego.

godz. 17.00 – za śp. Józefa Buławskiego.

godz. 15.00 – za śp. Agnieszkę i Stanisława Olszewskich.

godz. 15.00 – za śp. Krystynę Scherff i Jana Gawlik.

godz. 16.00 – za śp. rodziców Barbarę i Adama Pastuszka z okazji imienin Adama.

24.00 – PASTERKA - w intencji parafii

NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

godz. 9.00 – za śp. Zofię i Józefa Ormianin.

godz. 10.30 – za śp. Ludwika i Barbarę Grzyb oraz rodziców z obojga stron.

Poniedziałek II DZIEŃ ŚWIĄT

godz. 7.20 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula oraz córkę Marię.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost.

godz. 10.30 –za śp. Eufemię i Franciszka Buławskich oraz Irenę Judzińską.

W poniedziałek 12 grudnia zmarła Jadwiga Wielgosz zamieszkała w Milewku. Pogrzeb odbył się w czwartek, pochowana została na cmentarzu w Nowem. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodane przez parafia dnia December 17 2016 22:52:29 1173 Czytań · Drukuj