+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2016
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2016 W PARAFII KAMIONKADziękujemy Opaczności Bożej za Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, przeżywany w Polsce pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”, za 1050 rocznicę chrztu Polski. Za Światowe Dni Młodzieży które odbyły się dniach 26 - 31 lipca 2016r w Krakowie, na które przybył Ojciec św. Franciszek. Za wizytację ks. biskupa w naszej parafii.

Rok duszpasterski 2016/17 przeżywamy jest w Polsce pod hasłem „ Idźcie i głoście”, który zwraca uwagę przede wszystkim na wezwanie do ewangelizacji. Rok 2017 będzie w polskim Kościele rokiem Świętego Brata Alberta. Dla naszej wspólnoty parafialnej ten czas będzie rokiem jubileuszu 25-lecia istnienia parafii, choć wiemy, że ośrodek duszpasterski w Kamionce istniał wiele lat wcześniej. Dalsze przygotowania do jubileuszu już trwają – Matka Boża Fatimska odwiedza rodziny przez peregrynację figury. W 100-lecie objawień w Fatimie 13 maja rozpoczniemy w naszej parafii misje parafialne, które zakończą się 20 maja uroczystą Mszą św. dziękczynną z okazji jubileuszu i odpustu św. Andrzeja Boboli pod przewodnictwem ks. biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Za przykładem wielu osób z parafii Kamionka warto włączyć się aktywniej w działalność różnych wspólnot, które ożywiają nasze środowisko. Są to: rada parafialna (ekonomiczna i duszpasterska), ministranci, dziewczęca służba liturgiczna, zespół dziecięcy „Promyczki Papieża”, Żywy Różaniec, chór parafialny.

Głównym zadaniem ekonomicznym w minionym roku było oświetlenie zewnętrzne kościoła oraz wysypanie kamieni wokół fundamentów. W plebanii zrobiono częściowy remont kuchni i wymieniono dwa okna. Na budynku gospodarczym za plebanią położono dach. ZA WSZELKIE ZŁOŻONE OFIARY SKŁADAM SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”! tegoroczna inwestycja to położenie polbruku w nawie głównej cmentarza. Dlatego podtrzymujemy trzy zbiórki radnych. Na bieżąco realizowane są wszystkie konieczne opłaty: media (m.in. energia, woda, wywóz śmieci), na rzecz innych instytucji kościelnych i państwowych (Kuria, Seminarium, Wydawnictwo Diecezjalne, KUL, Urząd Gminy, Urząd Skarbowy). Piękną tradycją w naszej wspólnocie są organizowane zbiórki dobroczynne na rzecz biedniejszych i chorych osób, szczególnie na dożywianie dzieci w szkołach i zakup artykułów szkolnych.

Obecnie w parafii mieszka 997 osób (rok wcześniej zarejestrowanych było 1025 osób). Z praktyk religijnych korzystało w tym roku tylko ok. 33 % osób. W minionym roku zostało rozdzielonych 16,5 tys. Komunii Św. Chrztów w parafii było 24 (w poprzednim 20), I Komunii Św. przyjęło 21 dzieci (w 2015r przyjęło14), sakrament bierzmowania przyjęło 25 osób (w 2014r. - 37 osób), sakramentalny związek małżeński zawarło 7 par (rok wcześniej 10), zmarło 18 parafian (rok wcześniej 20), 12 spoczęło na naszym cmentarzu. 25 chorych korzysta co miesiąc z posługi sakramentalnej (wcześniej 24). W parafii mieszka 356 rodzin. Kolędy nie przyjęło 30 rodzin. W związku niesakramentalnym żyje 31 par (rok wcześniej 33), blokujące sobie drogę do korzystania z sakramentów (w tym 21 mające przeszkodę wcześniejszego związku małżeńskiego i 10 niemające żadnej przeszkody)! Poza granicami naszej ojczyzny pracuje z naszej parafii 78 osób.

NIECH BÓG MIŁOSIERNY BŁOGOSŁAWI NASZEJ PARAFII NA NOWY ROK 2017

NIECH MATKA NAJŚWIĘTSZA WYPRASZA ŁASKĘ I OPIEKĘ DLA KAŻDEJ RODZINY

ŚWIĘTY ANDRZEJU BOBOLO – MÓDL SIĘ ZA NAMI

AMENDodane przez parafia dnia styczeń 01 2017 18:53:13 1506 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.