STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2016
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2016 W PARAFII KAMIONKA

Dziękujemy Opaczności Bożej za Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, przeżywany w Polsce pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”, za 1050 rocznicę chrztu Polski. Za Światowe Dni Młodzieży które odbyły się dniach 26 - 31 lipca 2016r w Krakowie, na które przybył Ojciec św. Franciszek. Za wizytację ks. biskupa w naszej parafii.

Rok duszpasterski 2016/17 przeżywamy jest w Polsce pod hasłem „ Idźcie i głoście”, który zwraca uwagę przede wszystkim na wezwanie do ewangelizacji. Rok 2017 będzie w polskim Kościele rokiem Świętego Brata Alberta. Dla naszej wspólnoty parafialnej ten czas będzie rokiem jubileuszu 25-lecia istnienia parafii, choć wiemy, że ośrodek duszpasterski w Kamionce istniał wiele lat wcześniej. Dalsze przygotowania do jubileuszu już trwają – Matka Boża Fatimska odwiedza rodziny przez peregrynację figury. W 100-lecie objawień w Fatimie 13 maja rozpoczniemy w naszej parafii misje parafialne, które zakończą się 20 maja uroczystą Mszą św. dziękczynną z okazji jubileuszu i odpustu św. Andrzeja Boboli pod przewodnictwem ks. biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Za przykładem wielu osób z parafii Kamionka warto włączyć się aktywniej w działalność różnych wspólnot, które ożywiają nasze środowisko. Są to: rada parafialna (ekonomiczna i duszpasterska), ministranci, dziewczęca służba liturgiczna, zespół dziecięcy „Promyczki Papieża”, Żywy Różaniec, chór parafialny.

Głównym zadaniem ekonomicznym w minionym roku było oświetlenie zewnętrzne kościoła oraz wysypanie kamieni wokół fundamentów. W plebanii zrobiono częściowy remont kuchni i wymieniono dwa okna. Na budynku gospodarczym za plebanią położono dach. ZA WSZELKIE ZŁOŻONE OFIARY SKŁADAM SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”! tegoroczna inwestycja to położenie polbruku w nawie głównej cmentarza. Dlatego podtrzymujemy trzy zbiórki radnych. Na bieżąco realizowane są wszystkie konieczne opłaty: media (m.in. energia, woda, wywóz śmieci), na rzecz innych instytucji kościelnych i państwowych (Kuria, Seminarium, Wydawnictwo Diecezjalne, KUL, Urząd Gminy, Urząd Skarbowy). Piękną tradycją w naszej wspólnocie są organizowane zbiórki dobroczynne na rzecz biedniejszych i chorych osób, szczególnie na dożywianie dzieci w szkołach i zakup artykułów szkolnych.

Obecnie w parafii mieszka 997 osób (rok wcześniej zarejestrowanych było 1025 osób). Z praktyk religijnych korzystało w tym roku tylko ok. 33 % osób. W minionym roku zostało rozdzielonych 16,5 tys. Komunii Św. Chrztów w parafii było 24 (w poprzednim 20), I Komunii Św. przyjęło 21 dzieci (w 2015r przyjęło14), sakrament bierzmowania przyjęło 25 osób (w 2014r. - 37 osób), sakramentalny związek małżeński zawarło 7 par (rok wcześniej 10), zmarło 18 parafian (rok wcześniej 20), 12 spoczęło na naszym cmentarzu. 25 chorych korzysta co miesiąc z posługi sakramentalnej (wcześniej 24). W parafii mieszka 356 rodzin. Kolędy nie przyjęło 30 rodzin. W związku niesakramentalnym żyje 31 par (rok wcześniej 33), blokujące sobie drogę do korzystania z sakramentów (w tym 21 mające przeszkodę wcześniejszego związku małżeńskiego i 10 niemające żadnej przeszkody)! Poza granicami naszej ojczyzny pracuje z naszej parafii 78 osób.

NIECH BÓG MIŁOSIERNY BŁOGOSŁAWI NASZEJ PARAFII NA NOWY ROK 2017

NIECH MATKA NAJŚWIĘTSZA WYPRASZA ŁASKĘ I OPIEKĘ DLA KAŻDEJ RODZINY