OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2017r.

Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

W związku z naszym jubileuszem 25-cia parafii planujemy zrobić wystawę pamiątek związanych z tworzeniem się parafii. Kto posiada pamiątki i zdjęcia z tego okresu to poproszę o pożyczenie na czas wystawy. Pamiątki i zdjęcia można przynosić jeszcze do środy.

Spotkanie radnych parafialnych i osób które chcą się zaangażować w przygotowanie jubileuszu naszej parafii w środę 15 lutego o godz. 18.00 w plebanii.

Bóg zapłać za ofiary do puszek przeznaczone na pokrycie kosztów naszego jubileuszu. Zebraliśmy 362 zł.

Za tydzień w niedzielę kolekta na cele parafialne.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” w cenie 2,90 zł. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – w intencji parafii.

godz. 16.00 – za śp. Irenę Małkowską, Henryka, Gerarda i Zenona Chmieleckich

godz. 16.00 – za śp. Kazimierę i Kazimierza Rybickich, Józefa Stojek i Henryka Rybickiego w rocz. śm.

godz. 16.00 – za śp. Edwarda Wojciechowskiego i rodziców z ob. stron.

godz. 16.00 – dziękczynna z okazji 80 rocznicy urodzin matki chrzestnej Stefanii.

godz. 17.00– za śp. Stanisława Kilkowskiego w 2 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Helenę Komorowską w 84 rocz. urodzin.

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji państwa Teresy i Ryszarda Flisek z okazji 35 rocz. ślubu.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Kazimierza w 50 rocz. urodzin.

niedziela (19 luty):

godz. 7.20 – za śp. Krzysztofa Partykę z okazji urodzin.

godz. 9.00 – za śp. Zbigniewa i Rafała Gus w rocz. śm.

godz. 10.30 – za śp. Bronisława i Tadeusza Jabłońskich w 18 rocz. śm. Bronisława.

Dodane przez parafia dnia February 11 2017 22:18:46 1060 Czytań · Drukuj