KONCERT KOLĘD 2017

Jest tradycją, że pod koniec stycznia odbywa się naszej parafii, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce, koncert kolęd. W tym roku odbył się w ostatnią niedzielę – 29 stycznia. Zgromadzeni parafianie i przyjezdni goście mogli podziwiać piękno i wielkie zaangażowanie artystyczne przybyłych grup muzycznych. Kolejno prezentowały się następujące chóry, zespoły i soliści :

- Chór parafialny z Kamionki – chór prowadzą pani Maria Bieńkowska i pani Maria Koniarska
- Chór emerytów i rencistów „Osieczaki” z Osieka - chór śpiewa pod czujnym okiem pani Teresy Wódkowskiej
- Zespół taneczno - wokalny „Kamyczek” z Publicznej Szkoły Podstawowej z Kamionki – zespół prowadzi pani Urszula Drost
- Zespół „ Muzyczna Arka” ze Smętowa – opiekę duchową sprawuje ks. wikariusz Piotr Stoltmann.
- Zespół parafialny „Promyczki Papieża”– zespół prowadzą panie Maria Koniarska i Lucyna Wera
- występ solowy Wojciecha Lipskiego – naszego organisty
- występ solowy Anieli Bieńkowskiej – uczennicy kl. II ze Szkoły Podstawowej w Rychławie
- Zespół młodzieżowy „ Za Nim pójdziemy” ze Smętowa Granicznego – zespołowi przewodniczy pan Paweł Liczmański

Publiczność z zadumą słuchała kolęd i pastorałek mówiących o narodzinach Syna Bożego, a wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami. Na koniec ks. proboszcz Tadeusz Galikowski podziękował za obecność wszystkim uczestnikom koncertu, a wykonawcom wręczył pamiątkowe dyplomy. Po koncercie wszyscy zostali poczęstowani gorącą kawą i herbatą oraz ciastem przygotowanym przez naszych parafian.

Dodane przez parafia dnia March 19 2017 17:47:53 1417 Czytań · Drukuj