OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2017r.

Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 17.00 i niedzielnych gorzkich żalach w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi poprzez jałmużnę wielkopostną. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi. Nasz parafialny zespół Caritas przed świętami na terenie naszej parafii organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci. Słodycze można składać w sklepach na terenie naszej parafii. Można zaopatrzyć się w „paschaliki” w cenie 5 zł.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, Sercu Maryi – najlepszej z matek. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej w sobotę 1 kwietnia o godz. 8.30. W sobotę od 9.30 odwiedzę chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną proszę do soboty zgłaszać chorych w biurze parafialnym.

W miesiącu kwietniu Ojciec Święty Franciszek zachęca do wspólnej modlitwy w intencji: „Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym ”. Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony w niedzielę 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 9.00.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W niedzielę palmową 9 kwietnia w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd w biurze parafialnym do środy. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św.

Dziękuję młodzieży i ministrantom za pomoc w posprzątaniu liści wokół kościoła.

W czwartek z Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przywieźliśmy relikwie I stopnia naszego patrona. Jest to wielka łaska dla naszej wspólnoty parafialnej. Uroczyście relikwie zostaną wniesione 20 maja w dzień naszego jubileuszu. Za tydzień zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z naszą uroczystością.

Od przyszłego poniedziałku do środy(3–5 kwiecień) przeżywać będą rekolekcje szkolne dzieci ze szkół w Kamionce i Rychławie. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w przyszły czwartek – 6 kwietnia. W tym roku nie będzie rekolekcji parafialnych z racji misji w maju.

Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy ojca duchownego naszego Seminarium w Pelplinie ks. Jarosława Kubiaka – który wygłosi do nas Słowo Boże, a w maju będzie głosił misje parafialne.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie obowiązkowe wszystkich dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Sylwia Stępnik, stanu wolnego, zam. w Twardej Górze i Dawid Boniecki, stanu wolnego, zam. Wielkim Lubieniu. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 17.00 – Wiktorię i Teofila Frymarskich oraz Anielę i Franciszka Mąkosa w rocz. urodzin Anieli.

godz. 17.00 – za śp. Klemensa Błażek i rodziców z obojga stron.

godz. 17.00 – za śp. Reginę i Alfonsa Wobolewicz.

godz. 17.00 – za śp. Franciszkę i Franciszka Szefler.

godz. 17.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Mariannę i Jana Dzioba.

godz. 9.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące, zmarłych kapłanów i członkinie Żywego Różańca.

niedziela (2 kwietnia):

godz. 7.20 – za śp. Genowefę Litkowską w 10 rocz. śm. - za śp. Krystynę Targowską.

godz. 9.00 – za śp. Franciszka i Pawła Kopickich. - za śp. Władysławę Wołczak w m-c po pogrzebie.
godz. 10.30 – za śp. Natalię i Józefa Majkowskich w 17 rocz. śm. Józefa.
- o szczęśliwe rozwiązanie dla Joanny oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę MB.

Dodane przez parafia dnia March 25 2017 22:40:48 1094 Czytań · Drukuj