OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02.04.2017r.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii ojca duchownego naszego Seminarium w Pelplinie ks. Jarosława Kubiaka – który głosi Słowo Boże, a w maju przeprowadzi misje parafialne.

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek na godz. 17.00. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.

Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w najbliższy czwartek – 6 kwietnia w godzinach od 16.00 do 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.30.

Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła na godz. 10.30. Przed Mszą św. procesja z palmami a po Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna Światowych Dni Młodzieży. Wyjazd naszej młodzieży do Kościerzyny o godz. 10.30 sprzed Kościoła w Kamionce, potem z przystanku autobusowego w Rychławie.

Nasz parafialny zespół Caritas na terenie parafii organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci. Słodycze można jeszcze składać do najbliższej soboty w sklepach na terenie naszej parafii. Można zaopatrzyć się w „paschaliki” w cenie 5 zł.

Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.

Od jutra do środy (3–5 kwiecień) przeżywać będą rekolekcje szkolne dzieci ze szkół w Kamionce i Rychławie. Rekolekcje poprowadzi ks. Ireneusz Machut proboszcz z Warlubia.

Zapraszam w każdą środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A we wtorki po Mszy św. zanosić będziemy modlitwy przez wstawiennictwo naszego patrona św. Andrzeja Boboli.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Sylwia Stępnik, stanu wolnego, zam. w Twardej Górze i Dawid Boniecki, stanu wolnego, zam. Wielkim Lubieniu. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Dzisiaj zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z jubileuszem 25-cia powstania naszej parafii. W związku z jubileuszem została wydana pocztówka którą można otrzymać przed kościołem. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty oraz materiały do Grobu Pańskiego.

godz. 17.00 – za śp. Bogumiłę i Ryszarda Wiśniewskich.

godz. 17.30 – za śp. Marię Graf zd. Buławską. – msza popogrzebowa.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Aleksandry z okazji urodzin.

godz. 15.00 – za śp. Grzegorza Surmę, Konrada i Henryka Kaizer.

godz. 18.00 – za śp. Stanisława Jagłę, rodziców z ob. stron oraz Mariannę.

godz. 17.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Adę i Feliksa Stopinskich w 20 rocz. śm. Feliksa.

godz. 10.30 – dziękczynna z okazji 50-cia małżeństwa państwa Krystyny i Józefa Koseckich.

niedziela (9 kwietnia):

godz. 7.20 – za śp. Janusza Stachulskiego w 14 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Łucję i Tadeusza Jabłońskich w 11 rocz. śm. Łucji.

godz. 10.30 – za śp. Jana Raczyniewskiego w rocz. śm.

Dodane przez parafia dnia April 01 2017 23:22:07 1235 Czytań · Drukuj