OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2017r.

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” .

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec będzie odmawiany codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej, a w niedzielę 1 dziesiątka po każdej Mszy Świętej.
Różaniec prowadzą:
W poniedziałek – dzieci z kl. IV
We wtorek – dzieci i rodzice z kl. III
W środę – dzieci ze szkoły w Rychławie
W czwartek – dzieci ze szkoły w Kamionce
W piątek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania
W sobotę – Wspólnota Żywego Różańca

W związku z miesiącem różańcowym jest ogłoszony konkurs dla dzieci na zrobienie różańca z dowolnych materiałów. Do dnia 14 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek lub do mnie. Prace zostaną wywieszone na wystawie w kościele i nagrodzone.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi. Zapraszam na adorację i spowiedź o godz. 15.30, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam w sobotę na Godzinki i różaniec o godz. 8.15

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy, w piątek św. Brunona, w sobotę NMP Różańcowej – poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Dzieci i rodzice przychodzą na Mszę św. o godz. 16.00.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.

W sobotę, 7 października nasza diecezja włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do granic”. Z naszego dekanatu jest możliwość wyjazdu do Łeby. Informacje szczegółowe i zapisy na wyjazd w biurze parafialnym.

Za tydzień w niedzielę 8 października będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Tradycyjnie będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży – to żywy pomnik Jana Pawła II. Natomiast wieczorem o godz. 20.30 zapraszam na apel przy pomniku Jana Pawła II przygotowany przez młodzież naszej szkoły katolickiej w Rychławie.

Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Jest to trzecia tegoroczna zbiórka przeznaczona na chodnik głównej alei cmentarza. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu. Bóg zapłać za ofiary na nasze inwestycje.

Jest już kalendarz z intencjami mszalnymi na nowy rok.

godz. 16.00 – za śp. Władysława Głąb w rocz. śm.

godz. 16.00 – za śp. Henryka Wiśniewskiego i zmarłych z rodziny.

godz. 16.00 – za śp. Eugenię i Henryka Kamińskich w rocz. śm. Henryka.

godz.16.00 – za śp. Jadwigę i Bronisława Buławskich i dziadków z obojga stron.

godz. 16.00 – za śp. rodziców Masiak i Miloch oraz rodzeństwo.

godz. 9.00 – za śp. Benedykta Partykę.

godz. 15.00 – dziękczynna w intencji Marleny i Pawła Kordeckich w 10 rocz. ślubu.

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji Malwiny i Marcina Targowskich w 10 rocz.
ślubu.

godz. 17.00 –dziękczynna w intencji Danuty i Henryka Kwiatkowskich w 50 rocz. ślubu.

niedziela (8 październik):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Eleonorę i Leona, braci Jerzego i Kazimierza Nowickich oraz z rodziny Mańkowskich i dziadków.

godz. 9.00 – za śp. Martę, Józefa i Stanisława Koseckich.

godz.10.30 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo opiekę MB i zdrowie dla Agaty i Łukasza w rocz. ślubu.

Dodane przez parafia dnia September 30 2017 22:14:13 1085 Czytań · Drukuj