OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 3.12.2017r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 03.12.2017r.

Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Dziękujemy Panu Bogu za Rok, który przeżywaliśmy pod hasłem „Idźcie i głoście”, za 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie i za Jubileusz 25-cia naszej parafii w Kamionce. Ten Rok Duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”.

W czasie adwentu zapraszam tradycyjnie na Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 16.00 do piątku, a w sobotę na godz. 9.00. Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które przychodzą z lampionami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia. Nasz zespół CARITAS przeprowadzi zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół z terenu naszej parafii.

Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii o. Zygmunta Szmidt – werbistę, który pochodzi z Czerska, a od wielu lat pracuje na misjach w Papua Nowa Gwinea. Wygłosi Słowo Boże dzieląc się swoja wiarą, natomiast po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z ojcem misjonarzem, aby bliżej przyjrzeć się misji której służy o. Zygmunt. Zapraszam dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkich parafian. Po mszach św. będziemy mogli wesprzeć o. misjonarza swoimi ofiarami do puszek.

Już dzisiaj zapraszam w imieniu naszego parafialnego zespołu Caritas i chóru na spotkanie wigilijne dla wszystkich emerytów i rencistów z terenu naszej parafii, które odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Spotkanie naszego parafialnego zespołu Caritas i chóru jutro w poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Barbary – dziewicy i męczennicy, w środę św. Mikołaja – biskupa, w czwartek św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła.

W piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. i rodziców na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcam wszystkich do udziału w uroczystości i zachowania świątecznego charakteru tego dnia także w swoich domach.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe świece - 8 zł, duże 15 zł oraz w opłatki i kalendarze.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (25)

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (26)

godz. 16.30 – za śp. Irenę Łazienkiewicz w m-c po pogrzebie.

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (27)

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (28)

godz. 15.00 – za śp. Grzegorza Surmę (29)

godz. 16.00 – za śp. Wiesławę Kowalską, Zofię i Henryka Wiśniewskich.

godz. 9.00 – za śp. Romana Beleckiego w 11 rocz. śm., rodziców i brata Rozalskich.

godz. 15.00 – za śp. Grzegorza Surmę (30)

godz. 16.00 – za śp. Teresę, Erwina i Romana Giersz oraz zmarłych z rodziny.

niedziela (10 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. Aleksandrę Nowacką.

godz. 9.00 – za śp. Irenę Muszyńską m-c po pogrzebie.

godz. 10.30 – za śp. Ireneusza Nawrockiego i Zenona Smoczyńskiego w rocz. urodzin.

Dodane przez parafia dnia December 02 2017 21:29:21 1048 Czytań · Drukuj