OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 17.12.2017r.

To już ostatnie dni przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, za tydzień będziemy przeżywać IV niedzielę Adwentu, jednocześnie będzie to dzień wigilii Świat. Zapraszam na Msze św. roratnie do piątku włącznie szczególnie te osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w roratach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebanii członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Będzie to też okazja, aby podsumować rok i przygotować kolejne działania na przyszły rok.

Zapraszam w imieniu naszego parafialnego zespołu Caritas i chóru na spotkanie wigilijne dla wszystkich emerytów, rencistów i osoby samotne z terenu naszej parafii, które odbędzie się jutro w poniedziałek 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Kamionce po Mszy św. o godz. 17.00.

Nasza parafialna spowiedź świąteczna będzie w najbliższy czwartek 21 grudnia po południu w godzinach od 15.30 do 17.00. Spowiedź będzie jeszcze we wtorek w Lalkowych, w piątek w Smętowie, a w sobotę Nowem od 8.30 do 11.00 i od 15.30 do 17.00. W przyszłą niedzielę nie będę słuchał spowiedzi, a osoby które będą chciały pójść do spowiedzi np. przyjadą z zagranicy - proszę, aby indywidualnie zgłosiły się do mnie…

Chorych z posługą sakramentalną już odwiedziłem na początku grudnia, ale jeśli któryś z chorych chciałby dodatkowo, abym przyjechał z posługą sakramentalną, to proszę zgłoszenie w biurze parafialnym do środy. Chorych odwiedzę w czwartek 21 grudnia od godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece wigilijne w cenie 8 zł. i opłatki na stół wigilijny.

Jeszcze do środy można składać słodycze do kartonów w sklepach, które będą rozdzielone wśród dzieci przed Świętami.

Tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpocznie się w naszej parafii od środy 27 grudnia. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń i w internecie.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” w cenie 2,9 zł oraz „Miłujcie się” w cenie 4 zł.. - należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – za śp. Weronikę i Włodzimierza Eliasiewicz, Teresę, Erwina i Romana Giersz.

godz. 15.30 – dziękczynna z otrzymane łaski.

godz. 15.30 – do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej dziękczynienie za odebrane łaski.

godz. 17.00 –  za śp. Irenę Łazienkiewicz.

godz. 14.00 – za śp. Stanisława Jagłę, z rodziny Węzik i Jagła oraz Mariannę Wasel.

godz. 13.00 – za śp. Krystynę Scherff i Jana Gawlik.

niedziela (24 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Barbarę i Adama Pastuszka.

godz. 9.00 – za śp. Zofię i Józefa Ormanin w rocz. śm. Józefa.

godz. 10.30 – o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo w rodzinie na nowy rok.

godz. 24.00 – Pasterka (w intencji parafii)

Dodane przez parafia dnia December 16 2017 21:31:05 884 Czytań · Drukuj