OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008.06.01

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA Panu Bogu i bliźnim. Szczególną formą wyrażenia wdzięczności przez naród polski, za wszelkie otrzymywane dobra, jest dzisiejsza kolekta, zbierana we wszystkich kościołach na zbudowanie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dzisiaj panie z Caritasu zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach. W środę będzie spotkanie dekanalne Caritas w parafii Bzowo. Wyjazd chętnych osób na to spotkanie będzie po Mszy Św.

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy (męczenników z Ugandy), w czwartek – wspomnienie św. Bonifacego (biskupa i męczennika).

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz.10.00, a od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. (szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św.).

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą, w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W minionym tygodniu została już zrealizowana najważniejsza tegoroczna inwestycja ekonomiczna. Firma pana Jana Boczka z Nowego położyła kostkę polbrukową od drzwi kościoła do kostnicy. Cały koszt działań wyniesie 27 tys. zł. W dotychczasowych dwóch tegorocznych zbiórkach zebraliśmy kwotę 12 767 zł. W pierwszej połowie czerwca członkowie naszej parafialnej rady ekonomicznej odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie dowolnych ofiar na spłatę zobowiązań z wykonanej pracy i włożonych materiałów. Polecam więc tę sprawę większej ofiarności wszystkich. Firma zgodziła się, aby brakująca kwota za robociznę została doręczona podczas kolejnej zbiórki ekonomicznej w lutym przyszłego roku. Panów radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swoich rejonów.

Dzisiaj, od godz. 14.00, odbędzie się, na boisku przy szkole podstawowej w Kamionce FESTYN RODZINNY, na który zaproszeni są wszyscy parafianie. W części kulturalnej wystąpią grupy artystyczne, muzyczne
i taneczne ze szkół w Kamionce i Rychławie oraz z naszej parafii. W części sportowej odbędzie się turniej siatkarski dla drużyn dziewczęcych oraz turniej rodzin w konkurencjach rekreacyjnych (chętne drużyny 3-osobowe mogą jeszcze zgłosić się przed zawodami do mnie). Odbędzie się także kiermasz spożywczy – wszyscy otrzymają darmowe kiełbaski z grilla i grochówkę.

W sobotę, autokar z młodzieżą uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. Zbiórka wyjeżdżających będzie przy kościele w Kamionce o godz. 7.00.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 1 rocznicy małżeństwa pp. Sabiny i Zbigniewa Szulc

godz. 17.30 – za zm. Stanisława, Zygmunta, Wiesławę, Jana i Mariannę Pianka, Stanisława Lemańskiego i rodziców z obojga stron

godz. 17.00 – za zm. rodziców oraz z rodzin Jagła i Węzik, oraz zm. Mariannę

godz. 17.00 – za zm. Halinę i Jana Zamur