OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018r.

Dzisiaj w niedzielę 11 lutego przypada N.M.P. z Lourdes - jest to Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 10.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00. Gorzkie Żale po Mszach niedzielnych – za tydzień po Mszy św. o godz. 7.20. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na nabożeństwa pasyjne.

Dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczą obowiązkowo w Drodze Krzyżowej.

Od najbliższej środy Msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 17.00.

Dziękuję w imieniu ks. proboszcza Stefana Czarneckiego z Pruszcza Bagienicy, wszystkim którzy złożyli ofiarę na naprawę skutków nawałnicy i naszemu parafialnemu zespołowi Caritas. Zebraliśmy na ten cel 715zł.

Za tydzień kolekta na nasze cele parafialne.

Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu w Warlubiu, o godz. 15.00 w salce plebanii rozpocznie się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych, którzy w przyszłości planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa.

Pod chórem zostały wyłożone ulotki o przekazaniu 1% podatku. Zachęcam wszystkich o przekazaniu podatku na potrzeby instytucji czy osób potrzebujących pomocy: na naszą Szkołę Katolicką w Rychławie, Caritas Diecezjalne, Marikę Scherff….

W najbliższy piątek 16 lutego będzie wyjazd do aquaparku w Redzie. Zapisy jeszcze do środy w biurze parafialnym. Godzina wyjazdu: Rychława przy WDK - 8.30, Kamionka przy Szkole – 8.40. Kaszt wyjazdu 60 zł.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy nr „Pielgrzyma” Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – dziękczynna z prośbą o błogosławiony czas narzeczeństwa.

godz. 16.00 – dziękczynna z prośbą o zdrowie dla Martyny.

godz. 10.00 – za śp. Franciszkę i Franciszka Szefler.

godz. 17.00 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 – o zdrowie dla Jerzego i potrzebne łaski.

godz. 17.00– za śp. Edwarda Wojciechowskiego w 3 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Andrzeja Smagałę w m-c po pogrzebie.

niedziela (18 luty):

godz. 7.20 – za śp. Stefanię, Kazimierza i Tadeusza Sandach.

godz. 9.00 – za śp. Halinę Guz .

godz. 10.30 – za śp. Zbigniewa i Rafała Gus w rocz. śm.

godz. 12.00 – dziękczynna w intencji pani Bolesławy Błażek z ok. 92 rocz. urodzin.

Dodane przez parafia dnia February 13 2018 09:08:38 1026 Czytań · Drukuj