OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018r.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, we wtorek św. Jerzego – męczennika, w środę św. Marka – Ewangelisty, w tym dniu odbędzie się nabożeństwo o urodzaje. Zapraszam rolników i wszystkich którym zależy na dobrych plonach.

Spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Prośba, aby przyszli wszyscy rodzice. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie młodzieży do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

1 maja w Lalkowach od godz. 15.00 - V edycja Kociewskiej Kuźni Rozmaitości, występy zespołów folklorystycznych oraz jarmark rzemieślniczo – wystawienniczy i gastronomiczny. W godzinach wieczornych, na lalkowskiej scenie muzycznej odbędzie się koncert folkowego zespołu Lelek. 2 maja w GOKSiR Smętowo, od godz. 17.00 Piknik Rodzinny, mini turniej piłkarski, od 19.00 zabawa taneczna, zagra DJ Elvis. Na najmłodszych czeka moc dodatkowych atrakcji. Mieszkańców gminy serdecznie zaprasza się również, do udziału w 3-majowych obchodach Święta Konstytucji połączonych z Gminnym Dniem Strażaka. Uroczysta Msza św. odbędzie się w Kościele pw. Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie Granicznym o godz. 11:00.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. Zofię i Alfonsa Wodzak w rocz. urodzin Zofii.

godz. 17.00 – w intencji parafii polecając się wstawiennictwu św. Andrzeja Boboli…

godz. 17.00 – za śp. Kazimierza i Ryszarda Kłohs i zm. z rodziny Kłohs i Stopińskich.

godz. 17.00 – za śp. kapłanów pracujących w parafii i zmarłe Członkinie Żywego Różańca.

godz. 17.00 – za śp. Witolda

godz. 9.00 – za śp. Aleksandra Felskiego z ok. urodzin.

godz. 13.00 – dziękczynna w 4 rocz. ślubu Joanny i Sławomira Głąb i w 1 rocz. urodzin syna Maksymiliana.

godz. 17.00 – za śp. Bronisława Śliwa w 4 rocz. śm.

niedziela (29 kwiecień):

godz. 7.20 – za śp. Helenę Napieralską.

godz. 9.00 – za śp. Barbarę i Adama Pastuszka.

godz. 10.30 – za śp. Stanisława Szczygieł w rocz. urodzin.

godz. 12.00 – dziękczynna w 40 rocz. ślubu Elżbiety i Zbigniewa Noga.

Dodane przez parafia dnia April 22 2018 19:55:47 848 Czytań · Drukuj