OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.07.2017r.

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Intencja na miesiąc lipiec – „Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem Jezusem. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościć Zespół Choreograficzny „Golubka” z Mińska. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi. Zapraszam na adorację i spowiedź św. o godz. 15.30, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam na Godzinki i różaniec o godz. 8.15

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą św., biuro parafialne po Mszach św., we wtorki zapraszam na modlitwę do naszego patrona św. Andrzeja Boboli, a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek św. Tomasza – Apostoła, w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Dziękuję wszystkim za tak liczny udział w naszym rodzinnym festynie parafialnym. Wielkie dzięki należą się tym którzy przygotowali i pomogli w przeprowadzeniu w naszego festynu: urzędom gmin w Smętowie i Nowem, sołtysom z terenu parafii, naszemu parafialnemu zespołowi Caritas i osobom które pomagały. Dziękuję za ofiarowanie ciast i przedmiotów na loterię fantową. Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie festynu zapraszam w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 na grilla do „ogródka” proboszczowskiego. Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim.

Dziękuję osobom które opiekowały się dziećmi podczas wyjazdu do Stegny i Jantaru: pani Honoracie Jakubiak, Emilii Maciejewskiej, Lucynie Chmieleckiej, Malwinie Targowskiej i Beacie Elert oraz panu Maciejowi Klusce oraz rodzicom za pomoc. Serdeczne dzięki…

Od dzisiejszej niedzieli przez całe wakacje będzie Msza św. o godz. 12.30 na terenie ośrodka wczasowego „Grafiki” w Głodowie.

Pod koniec lipca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Szczegóły podam w przyszłym tygodniu.

31 lipca będziemy gościć w naszej parafii tczewską pieszą pielgrzymkę. Dlatego za tydzień będzie zbiórka do puszek na godne przyjęcie pielgrzymów. Zachęcam parafian do pójścia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Jolanta Czoch zam. Rudawki i Paweł Szczepiński zam. Kopytkowo. Jest to ich zapowiedź druga.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Należność proszę do wrzucić skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. Natalię i Michała.

godz. 17.00 – w intencji parafii o nowe i święte powołania do kapłaństwa.

godz. 17.00 – dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Zofii i Heleny.

godz. 9.00 – w pewnej intencji.

godz. 16.00 – za śp. Dorotę Buklewską – msza św. popogrzebowa.

godz. 17.00 – za śp. Dariusza Gołębiewskiego w 3 rocz. śm.

niedziela (8 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Konrada i Genowefę Guzmann w 17 rocz. śm. Konrada

godz. 9.00 – za śp. Jadwigę i Bronisława Buławskich w rocz. śm. Jadwigi.

godz. 10.30 – za śp. Witolda.

Dodane przez parafia dnia June 30 2018 23:06:00 816 Czytań · Drukuj